| Radandam a întrebat:

Este adevarat ca masturbarea iti dauneaza in vederea cresterii musculare? Daca te masturbezi zilnic si mergi si la sala, muschii se mai pot dezvolta chiar daca ai o alimentatie buna? Astept rapunsuri!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa doara capu si apar pierderi de memorie

| RoCkKiD a răspuns:

Masturbarea provoaca o scadere a nivelului de testosteron pentru o perioada foarte scurta de timp dupa. Tehnic vorbind daca te masturbezi o data pe ora pe tot parcursul zilei pot exista efecte dar masa musculara va fi ultima din ele.

Daca te rezumi si tu la o repriza pe zi o sa fii ok. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici cel mai mic motiv de a fi ingrijorat. NU exista nicio legatura de cauzalitate sau de interdependenta intre masturbare si dezvoltarea musculaturii. Cu exceptia muschiului ''biceps'' de la bratul cu care iti freci plua. laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu dăunează, dimpotrivă - fiind o activitate fizică va ajuta la dezvoltarea anumitor mușchi. Recomandare - fă-o cu o mână odată, apoi cu cealaltă, ca să nu ajungi cu brațele disproporționate!

| Frank51 a răspuns:

Nu are treaba una cu alta.

| AceaFată245657 a răspuns:

Bă depinde, dar s-ar putea sa fie mâna dreaptă mai mare decât mâna stângă
laughing)