| alexalx1234 a întrebat:

Este adevarat ca niciunei fete nu ii mai place de un baiat asa cum este el si se uita numai dupa baieti bogati si care arata in nu stiu ce fel?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adevarul e ca doar 20% din barbati atrag fetele din ziua de azi asa ca multe se compromit cu multi din anumite interese materiale, frica de singuratate,banii,inteligenta,caracterul nu atrage pe nimeni sexual, fetele simt o atractie pentru barbati frumosi indiferent de restul,e ceva involuntar, fetele nu au putut sa isi aleaga barbatul dorit doar barbati alegeau asa ca in timp barbati au devenit mai urati iar femeile mai frumoase, azi ele avand o cariera ele aleg doar cu ceea ce le place lor, femeile prefera masculi beta la menstruatie si alfa la ovulatie de asta multi barbati cresc copilul altuia, ca unele stau cu x pentru banii nu inseamna ca toate sunt moarte dupa banii, daca asa ar fi majoritatea am fi singuri

| corbulalbrosu a răspuns:

Fals, eronat, gresit. Doar o persoana limitata va gandi asa. In imensa lor majoritate cuplurile la inceput se situeaza in apropierea pragului ....de saracie. big grin

| LoveSleep a răspuns:

Absolut

| cristimihailov a răspuns:

Observi ca nu sunt multe fete care sa intrebe sau sa afirme asta? Exceptand ideea de sugar dady care exact asta este?

Poate ar trebui sa iti pui problema de ce ai tu problema asta. In mare pari sa te cam inseli.

Nu zic ca nu sunt si exceptii. Vorbesc generic.

| SG1995 a răspuns:

Nu chiar, dar există totuși o formă de adevăr în acest mit, deoarece modul în care percep un om este diferit față de cum se percepe el însuși, deci mereu fie fată, fie băiat, o persoană va avea anumite așteptări de la celălalt, unele pot fi exagerate precum cele enumerate de tine (deși e cam stereotipic), altele pot fi mici. Ideea că la un moment dat în viață omul trebuie să accepte persoana așa cum e, nu așteptăriile pe care le are, deși există cazuri, când așteptăriile pe care le avem de la o persoană sunt foarte okay, de exemplu aștepți de la persoană de 20 de ani să gândească matur, dacă are o gândire ca unui copil 13 ani, e normal ca relația aceea să se destrame.

| Necunoscut112 a răspuns:

Reciteste ce ai scris si explica-ne logica pe care ai folosit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mare parte, da. Mai depinde si varsta, etc...

| aliisss a răspuns:

Nu asta n-are importanta, când eram mai mica...îmi doream ca viitorul meu iubit sa fie bogat si fițos... Acum asta nu mai conteza, daca este sincer si te iubește așa cum ești