| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca prima iubire nu se uita niciodata? eu spun ca nu se uita, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Prima iubire, primul sarut... Is lucruri care de le-as putea repeta as face-o oricand, cu cea mai mare placere, nu am niciun regret.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici o iubire nu se uita niciodata. Ramai mereu cu fiorii ei in suflet.

| monyk a răspuns:

Depinde de cat de profunda a fost prima iubire, deoarece prima iubire iti poate lasa o amintire placuta, dar si un gust amar si rani care se vindeca foarte greu sau chiar niciodata!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu!, nu se uita never - ever! amin! Mai rau e ca lasa urme, care dor, si au consecinte pe termen luuung...

assiris
| assiris a răspuns:

Intre timp se estompeaza, mai ales daca apare a doua.

April
| April a răspuns:

Prima iubire cu suavii sai fiori nu se uita decat cand vine furtuna marii iubiri care-ti rascoleste fiinta...

| Sara2 a răspuns:

NU! Prima iubire nu se uita niciodata. Lasa o rana adanca in sufletsad

| borsec a răspuns:

Probabil ca nu se uita, dar eu cand ma gandesc la prima iubire, imi aduc aminte doar de persoana in sine, dar nu mi se mai misca nici un fir de par

| otypa a răspuns:

Nu se uita.

cristian
| cristian a răspuns:

Ai perfecta dreptate.

| joy a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata. o sa-ti amintesti de ea intotdeauna!

| simona24 a răspuns:

Prim iubire nu se uita cum nu se uita multe... dar se ofileste... iar daca te indragostesti din nou sigur vei ramane numai cu amintirea unei persoane.

| LittleZyzy a răspuns:

Si eu spun la felhappy

| sirioga a răspuns:

Drept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima iubire adevarata nu ai cum sa o uiti. Orice ai incercat e prima iubire si nu se uita niciodata.Ca sa il/o citez pe psihoSex
Mai rau e ca lasa urme, care dor, si au consecinte pe termen luuung.Mare dreptate ai.Numai daca nu iubesti cu adevarat nu poti intelege afirmatia de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu uiti primul fior, primul sarut, prima iubire, pentru ca a fost..."prima oara". De aceea ar trebui sa traiesti din plin fiecare zi ca si cand ar fi "prima".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NICIODATA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se uita niciodata...pacat k lasa suferinta..pentru mine prima iubire a fost ceva minunat...si am suferit enorm cand s-a terminat crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu se uita niciodata... dupa 7 ani suntem din nou impreuna...in vara facem 3 ani de cand ne-am impacat, suntem logoditi si vrem sa ne casatorim.prima mea iubire si ultima...si viceversa...love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima iubire? nu o sa o uit niciodata, asta e sigur...chiar si acum dupa un an de zile de la despartirea noastra, inca il iubesc, si n-am sa-l uit niciodata.Luna asta ma casatoresc, dar nu cu el...sad

| bebelu a răspuns:

Prima iubire nu are cum sa o uiti... oricat ai incerca ...chiar daca ti-ai gasi pe altcineva... e naspa rau...mai bine ar fi atenti de cine ne indragostim cu adevarat.

| iulia_6385 a răspuns:

Eu cred ca nu-s e uita, eu, am trit si traiesc acest lucru, nu pot uita prima iubire, cu toate ca el nu ma mai baga in seama, eu una nu il mai pot uita...pentru ca a fost ceva ce numi pot explic, ceva de care mi-am dat seama prea tarziu, pot sa va zic ceva''nu ezita, spune-i azi maine poate fi prea tarziu''cryingcrying

| quincy27 a răspuns:

Prima iubire oricum se uita pentru ca asa este...Nu exista regrete. Oricine trebuie sa recunoasca asta!