| clarraxdxs a întrebat:

Este adevărat ca vaccinul anti-covid îți dereglează prima menstruație? Am vorbit cu mai multe persoane si toate considera ca într-un fel, da. Voi ce ziceți?

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Da, cred că așa e. Și prietena mea a avut o menstruație mai dureroasă după vaccin, însă totul s-a reglat dup-aia.
https://www.vice.com/ro/article/v7e749/efecte-secundare-vaccin-menstruatie

| jj7700 a răspuns:

Prietena mea a avut o menstruatie mult mai lunga (2 saptamani), cu scurgeri foarte mici primele 4-5 zile, dupa prima doza de vaccin. Deci da, este posibil sa iti deregleze menstruatia, dar nu e garantat ca se va intampla.