| mdtza a întrebat:

Este compatibila zodia gemeni cu zodia scorpion?

7 răspunsuri:
| sabina a răspuns:

"Gemeni si Scorpion : Aer luminos si "aerian" si Apa adânca, misterioasa si posesiva... Cu greu ar putea sa dureze o relatie daca se bazeaza doar pe atractia fizica.

Sa începem cu ce-i mai bun : Scorpionul este pasional, iar asta o sa te fascineze. Probabil ca ai fost atras de focul care arde-n ochii sai, si e de înteles. Este un semn despre care adesea se spune ca duce pasiunea pâna la obsesie...

Dar, din pacate, orice Scorpion este posesiv de nu se poate si orice Geaman îsi adora libertatea personala, care include si un flirt-doua, pe de laturi... Iar Scorpionul pur si simplu nu suporta : vrea sa stie ca ce-i al lui e-al lui si pus deoparte. Iar daca ce-i al lui (adica tu) se fâtzâie prea mult pe la prieteni si prin oras, daca ce-i al lui nu împartaseste profunzimea sa sentimentala, daca ce-i al lui vorbeste în loc sa-si foloseasca intuitia – atunci Scorpionul o sa ramâna botos si mâhnit mult timp, încât pâna la urma chiar si cel mai neatent Geaman o sa se prinda ca ceva nu-i în regula. "

" Gemenilor, daca doriti sa faceti un exercitiu emotional, atunci v-ati gasit partenerul in Scorpion. Scorpionul va stoca o mare intensitate emotionala, dar puteti voi, Gemenilor, sa o deslusiti? Mai mult ca sigur, nu.

Gemenilor le place sa vorbeasca si sa isi exprime ideile, prin comunicare deschisa. Scorpionul ramane rezervat privind multe probleme, dar peste ani va va aminti despre un incident trecut. Gemenii nu isi vor aminti nimic despre aceasta, dar acest lucru nu va va scoate din sarite. Scorpionul poseda o natura secretoasa si nu ii place sa fie chestionat in legatura cu nicio problema. Scorpionul isi doreste un partener pe care sa il poata controla, sa fie senzual si sexual si care va fi discret. Ei sunt cei care fac, nu vorbesc.

Intelegerea emotiilor nu este punctual forte al Gemenilor, dar curiozitatea ii poate face sa isi doreasca sa afle ce il face pe Scorpion sa fie ticait. Aici s-ar putea sa greseasca, fiindca Scorpionul nu tolereaza comportamentul flirtuos. Scorpionul va va vrea numai pentru el. El are nevoie de reasigurarea constanta a unui partener care sa fie romantic, intuitive si sa fie in stare sa ii aline sentimentele intense si inabusite. Gemenii ar putea sa nu reuseasca sa implineasca sau sa sustina nevoile Scorpionului.

Daca voi, Gemenii doriti sa deveniti seriosi, lasati-l pe Scorpion sa preia conducerea si dezvoltati mai multa experienta in departamentul afectiunii. Tineti minte ca Scorpionul nu este cel care se va schimba usor pentru a acoperi nevoile Gemenilor.Gemenii cauta aventura, in timp ce Scorpionul are nevoie de competitie in ceea ce priveste aventurile romantice. Cu cat va fi mai greu pentru Scorpion sa va ajunga, cu atat mai mult el va va urmari!

SCORPION: Intens, secretos, cu un interior profound
GEMENI: Schimbator, intelectual, vorbaret, versatile

Atractii Romantice:
Scorpion: Pesti si Taur
Gemeni: Balanta si Sagetator "

| belltech a răspuns:

Nu prea, gemenii sunt prea aerieni ca sa zic asa, nu lasa impresia de seriozitate, de chestii profunde. Sexual merge bine, dar nimic exceptional gen Taur - scorpion, so so. Asta la nivel de zodii, oamenii in sine s-ar putea sa nu aiba nimic in comun cu ce am spus si sa fie f bine

| spiritul a răspuns:

Nu e compatibila intrebarea cu TPU-u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. unul dintre gemeni il tine si celalalt ii taie acul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe plan profesional...doar atata, mitzu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca da merge ca si eu am o relatie tot cu un scorpion si este foarte bine numai ca e un pic gelos... dar in schimb e romantic, atent cu mine.Nu suporta sa am prea multi baieti care ma plac pe langa mine. iar daca il superi e sensibil si va fi un picut botos pe tine ...asa ca merge sa faci o incercare

| mdtza explică:

Pe net am citit ca nu, dar a avut cineva vreo relatie? Cum a mers?