| Roxana_2583 a întrebat:

Este doar o curiozitate si sincer as vrea sa fie tratat serios:un cuplu format din lezbiene, ar putea ca una din ele sa ramana insarcinata? poate pare o intrebare prosteasca, dar sincer chiar as vrea sa stiu asta.

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca ar putea, daca ar face sex neprotejat cu un barbat sau ar apela la inseminarea artificiala. Nu inseamna ca daca e lesbiana nu poate ramane gravida.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca are relatii sexuale cu un barbat sau face inseminare artificiala.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, dacă este înseminată artificial sau are relații sexuale neprotejate cu un bărbat în perioada ei de fertilitate.
Ele două ca și lesbiene și raporturi intime nu pot rămâne însărcinate.
Ce vârstă ai?
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intre lesbiene pot fi si unele bisexuale, adica care o mai fac uneori si cu barbati!, chiar dupa o faza clasica, asa ca da! poate ramane daca e sanatoasa! si, evident, nu a folosit prezervativ cu barbatul!

| irina20 a răspuns:

Bineinteles ca se poate.
Dar nu una sa fie taty si cealalta mamy.
E nevoie de prezenta masculina.

| stefangeles a răspuns:

Prin inseminare artificiala se pote, si femeile isi doresc copii mult deci ai mari sanse sa gasesti cupluri de fete unde au si un copil big grin

| fif2002 a răspuns:

Da, daca intervine un barbat, sau inseminata artificial

| Tigro a răspuns:

Clar nu.

| Typsy a răspuns:

Nu are cum.de vreme ce in organismul unei fete nu se gasesc spermatozoizi.sincer. nu are cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! decat prin inseminare artificiala sau daca apare un baiat! eu sunt lesbi! si mi-as dori cu iubita mea un bebe! chiar azi a vb chestia asta!

| Narcylez a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa sti ca in ziua de azi se poate dar in strainatete... Se prelucreaza celule din corpurile amandurora si se face un procedeu cu chimicale apoi se introduce in uter

| gitzavitezomanu a răspuns:

Frate nu am nimic cu voi lesbienele da sincer nu vi sa pare ca sunteti speciale ...adika dc dumnezeu a lasat pe lume femeya si barbatu? sa sa casatoreasca sa aiba copii...*** si tu pui intrebarea daca poti avea copil cu o alta fata rolling on the floor) doamne laughing frate ganteste-te bine la ce ti-am zis ca nu o spun din rautate! NU EXISTA LESBINE DECAT FETE CARE NU M-AU cunoscut laughing

| iustin68 a răspuns:

Din felatie...