| Alanonimdepetpu a întrebat:

Este normal ca la 19-20 de ani sa nu te mai exciti ca și la 15 sau 16 ani de tare? Sa nu te mai excite asa tare femeile?

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se mai intampla, din mai multe cauze/motive. etsi si lipsit de experienta efectiva...
Cand o sa fi foarte indragostit, ai sa fi beton.

| darrio2007 a răspuns:

Nu este normal. Este varsta cand hormonii zburda mai inteligent. La 15-16 ani te excitai prin masturbare, probabil excesiv.

| Violleta2022 a răspuns:

De lipsa excitarii este responsabila masturbarea excesiva, pe care ai practicat-o anii astia.

| Alanonimdepetpu explică (pentru Violleta2022):

Am redus considerabil și azi nu am mai făcut.

| Alanonimdepetpu explică (pentru Violleta2022):

Și de la prea multe filme porno am ajuns sa ma excite shemale și penisurile? A cautat creierul o noua metoda de excitare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Redus considerabil inseamna, masturbare 1-2 ori PE SAPTAMANA, nu zilnic! Si evitat uitatul la porn si alte filme care te excita, ca vei ajunge in pat cu o fata si in 10 secunde te scapi pe tine, sau risti sa nu ai erectie deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

,, acum 13 minute | Alanonimdepetpu explică (pentru 09Ioana09):
Am 19 ani nu am avut niciodată iubita doar o tentativa și sunt virgin.''
Daca situatia existenta se prezinta asa cum ai mentionat in acest raspuns aditional, in acel caz te afli intr-o situatie care se poate aprecia ca fiind cu totul anormala. Te afli intr-o situatie care necesita a fi rezolvata cat mai urgent si din acest motiv este recomandat sa te adresezi unui psihoterapeut sexolog pentru a fi consiliat. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal daca te masturbezi in exces. Lasa masturbarea si vei vedea ca totul va fi ok.

| Sofer a răspuns:

Nu prea pare normal.

| Donsavas a răspuns:

Păi te vei excita cand dai de o femeie cu care să faci sex. Nu trebuie să te exciti doar văzând o.

| Alanonimdepetpu explică (pentru Donsavas):

Am încercat mi-a masat o da nimic

| 09Ioana09 a răspuns:

Probail deja esti sătul, asta dacă ai experiment mai multe fete. Ar trebui să încerci lucruri noi, asa te exciti mai tare făcând ceva ce înca n-ai mai facut. Toti trecem printr-o perioadă de genul în care ne schimb si tot odată si anumite chestii. Totul tine de timp.

| Alanonimdepetpu explică (pentru 09Ioana09):

Am 19 ani nu am avut niciodată iubita doar o tentativa și sunt virgin.

| 09Ioana09 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Pai în cazul fă-ti o iubita si o sa vezi ca o sa fi atras, mai ales de sex