| 8623 a întrebat:

Este normal cand este penisul in erectie sa iasa destul de mult capul afara?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, este normal ca sa iasa tot capul afara! Daca nu iese, inseamna ca ai fimoza si trebuie intervenit chirurgical, sa-l elibereze.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul unui penis sanatos d.t.p.d.v. raspunsul este : bineinteles ca DA. Fireste ca este normal ca in momentul intrarii penisului in erectie, din cauza marii in volum a intregului corp al penisului precum si al glandului (capului) preputiul (pielea mobila care are o lungime fixa) care acopera glandul sa se retraga intr-o anumita masura, mai mult sau mai putin in functie de cresterea in dimensiune a penisului si astfel o parte a glandului sa se ''dezveleasca'' si sa apara in evidenta. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

La unii, da. Dar nu există reguli în privința asta.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| ywar a răspuns:

Daca nu ai fimoza, fireste. Ce inseamna sa iasa destul capul afara? Si cand intri in "casa femeii", tot cu capul descoperit o sa fii.

| Uvox a răspuns:

Da este normal. Doar să nu iasă afara pe geam.

| sasaomulsubtire a răspuns:

Da. Este perfect normal. Doar sa nu iasa afară, pe stradă. Să rămână in casa!