| anonim_4396 a întrebat:

Este normal daca faci sex sau te masturbezi de prea multe ori sa nu mai simti placere asa mare?
Eu am exagerat un pic cu masturbarea si nu am mai simtit placere as mare ultimele ori.
Intreb pentru ca unii spun ca poti face in fiecare zi.
Desi nu este excesiv daca faci sex sau te masturbezi in fiecare zi?

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poti sa faci in fiecare zi pentru o perioada scurta, dar eu cred ca daca acea perioada sa prelungeste, oricine s-ar plictisi. La un moment dat nu-ti mai arde, o faci fara sa simti mare lucru, ca un robot.

| CIaudiu a răspuns:

Depinde de libidoul fiecaruia. E normal sa nu simti aceeasi intensitate daca o faci atat de des. Fa-o la 3-5 zile si ai sa vezi cum o sa te simti.

"Desi nu este excesiv daca faci sex sau te masturbezi in fiecare zi?" - e discutabil. Unii o vad ca pe ceva excesiv, altii ca pe ceva normal - o actiune de 5-10 minute pentru a iti face ziua/noaptea mai buna.