| Anonim2002222 a întrebat:

Este normal sa curga putin sange inainte de venirea ciclului? La(12:30 noaptea a curs o cantitate medie de rosu diluat iar dimineata a venit cum trebuie cu cheaguri si identic cu celelalte din trecut doar ca a curs putin noaptea si dupa dimineata a venit normal) in condițiile in care pe data de 5 am facut petting iar eu m-am uitat daca m-am "udat" ridicând putin chilotii neatingand penisul iar dupa mi-am aranjat penisul prin chiloți (fara contact direct cu el) iar dupa m-am sters pe blugi si i-am bagat mana in vagin ea fiind virgina. Pe 26 Decembrie i-a venit ciclul exact cum am zis mai sus si sunt panicat deși ea mi-a zis ca i-a mai venit asa acum 1 an 2.
Simptome de sarcina nu a avut deloc.
Doar ca e la regim si mi se pare ca burtica nu prea scade deși a slabit undeva la un kg, un kg 500
Si acum cateva zile o saptamana mi-a zis ca ii curge un lichid mai alb din vagin care ii arata ca este la ovulatie din cate mi-a zis ea acum, eu nu stiu ce sa cred.
Sunt sanse sa fie gravida?
Este menstruație falsa?
Suntem in a 7a saptamana de la "contact" si NICIODATA nu ne-am atins organele.
Inainte de Decembrie ciclul ei a venit pe 21 Noiembrie cu durata de 5 zile cheaguri de sange durerile normale ca si in Decembrie doar ca a avut acel sange inainte cu cateva ore si tin sa precizez ca ciclul ei NU ESTE REGULAT.
Astept raspunsuri serioase si rapide va rog mult.
Intrebarile :
Este menstruație falsa?
Are cum sa fie gravida?
Am de ce sa imi mai fac griji?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea de 26 de zile a actualului ciclu menstrual (26.12 - 20.01 = 26 zile) este cat se poate de ''normala'' in cazul in care ciclul menstrual al iubitei tale este de tip NEREGULAT, avand in vedere penultimul ciclu menstrual care s-a avut lungimea de 35 de zile (21.11 - 25.12 = 35 zile).
Fiindca; ''a curs putin sange inainte de venirea ciclului? (menstruatiei NU a ciclului)'' si pe urma : ''La(12:30 noaptea a curs o cantitate medie de rosu diluat iar dimineata a venit cum trebuie cu cheaguri si identic cu celelalte din trecut'' se poate aprecia ca sangerarea reprezinta o menstruatie autentica, deci in niciun caz o ''menstruatie falsa'' fiindca asa ceva NU exista in realitate. Poti sa devii cat se poate de calm, linistit si lipsit de orice ingrijorare fiindca in conditiile prezentate si precizate este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina implantata chiar si una... pur ipotetica. Multa sanatate!

| Anonim2002222 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu i-a venit asazi ciclul menstrual trebuie sa ii vina următoarele zile momentan nu are simptome premenstruale

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e gravidă.

| LucaBadea a răspuns:

Este normal

| anamarialllll a răspuns:

Nu, nu este insarcinata
E normal sa vina așa. Fix la fel mi se întâmpla și mie. Înainte cu o zi îmi vine foarte puțin și a doua zi mi se începe ciclul normal. Deci nu aveti de ce sa va faceți griji