| Nuvreausapunnume342 a întrebat:

Este normal sa ejaculez la 11 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Maturizarea glandelor reproducatoare masculine si inceperea producerii spermei, se realizeaza de obicei in jurul varstei de 14 ani, cu o posibila decalare de +/- 1 an. Astfel ca ar fi o adevarata minune demna de cartea recordurilor ca in cazul tau la varsta de 11 ani sa fii apt de procreere. Probabil ca in cazul tau cantitatea de lichid preejaculator produs de glande este mai consistent si acesta se scurge din penisul tau la un moment dat. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, sunt copii care ajung la asemenea lucruri mai repede. Am mai auzit de baieti care au ejaculat la 11-12 ani.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu prea este normal e cam devreme sa poti face asta.

| Nuvreausapunnume342 explică (pentru MihaiNicu23):

Dar dupa vreo 10 min de masturbare ejaculez si iese acel lichid de ce sa nu fie normal?

| Walker1111 a răspuns (pentru Nuvreausapunnume342):

Este foarte normal eu am inceput sa am sperma de la 10 ani pentru ca ma masturbez de la 8 ani

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da este destul de normal. Eu am ejaculat prima data la varsta de 11 ani si m-am simtit foarteeee bine. Asculta-l mai bine pe amicul nostru specialist.

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

De cat o ai?

| Zp285Hc a răspuns:

Da, este complet normal, nu va faceți griji.