| utilizator97 a întrebat:

Este normal sa tina mentruatia 3 zile? De 5 ani incontinuu, cam atat ma tine 2-3 zile.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal sa ai 2-3 zile, la fel cum altele il au de 5-6 zile.

| HazelEyes77 a răspuns:

Da e normal. Depinde de organismul fiecarei femei. Unele au menstruatii abundente care tin 5-7 zile, iar la altele sangerarea lunara e slaba cantitativ si nu dureaza mult. Asta nu inseamna ca femeia respectiva are neaparat probleme de ordin endocrin.

| Necunoscuta100 a răspuns:

Buna! Eu am 18 ani si la fel ma tine menstruatia, 2-3 zile. Asa mi se intampla de vreo 2 ani, aproximativ. Bună intrebare! Ma intreb si eu in sinea mea, adesea, daca e normal. Cred ca depinde de fiecare organism in parte. Pe unele femei le tine si 6-7 zile, pe altele door 5 zile etc.

| utilizator97 explică (pentru Necunoscuta100):

Am incercat sa caut pe internet raspunsuri, dar acolo sunt doar raspunsuri de la doamne trecute deja in alta etapa (copii).

| Carpdac a răspuns:

Da e perfect normal.La unele fete le ține și 4-5 zile.Deci e perfect normal.Nuți face griji.