| ploieșteanu95 a întrebat:

Este o fata la mine in clasa pe care o plac dar nu stiu cum sa ii arat. I-am mai dat niste daruri, o conduc mereu pana acasa, dar mereu cand incerc sa fiu singur cu ea nu reusesc deoarece vine mereu cate un prieten sau o prietena de-a ei, si cand reusesc nu stiu ce sa ii spun sad. Va rog, care ma poate ajuta, dau funda+vot.

3 răspunsuri:
| DragosMentol a răspuns:

O conduci. vbiti etc. defaptu nu,deoarece dupa cum spuneai si tu mai apare cate un prieten, invit-o sa iesiti afara sau pe undeva. si vorbiti ce vorbiti, pe urma zi ca doresti sa-i spui ceva important.

Ea te asculta cu siguranta asa ca spune-i ca o placi ...de acolo te descurcihee hee

| dan022 a răspuns:

Baiete iti zic eu cum:
Ai spus ca o conduci pana acasa, deci cand ati ajuns in fata usii ei spune-i pur si simplu ca o iubesti sau ca iti place de ea.
Am un prieten care a facut asta si a mers.
Acesta este locul unde trebuie sa-i spui.
Fa asta!

| ploieșteanu95 explică:

Pai mereu cand mergem pe drum singuri parca e mai deschisa, cand vorbim doar noi doi, dar cand mai e al treilea sau a treiea nu spune prea multe, si lasa sa se vada putina rusine in ochii ei cand aduc vorba de ceva mai,, adanc'' in relatia pe care vreau sa o fac, iar cand vorbim despre asta( nu ii spun chia pe fata :vrei sa fii cu mine, te iubesc, etc.) singuri parca simt ca ajung undeva, pe cand cu ceilalti simt ca merg in cerc. Si pe langa toate astea mai este un baiat, bun la matematica, putin cam smecheras si se vede de la o posta ca o place. Se da pe langa ea, iar ea il refuza de fiecare data( si il iau ca pe un lucru bun, pentru mine). Eu nu sunt prea,, smecher'' dar incerc sa o impresionez cu ce am. De obicei vine un prieten de-al meu cu noi( nu suntem prea apropiati). Imi puteti da cateva sau cum sa ii spun ca daca poate sa mearga azi pe alt drum( sta langa mine si de la scoala pana acasa sunt 4 drumuri diferite). Vreau sa ii spun fara sa il jignesc. Sau chiar nu stiu daca el e problema.
Ma scuzati dar sunt incurcat de cand am incercat sa o fac sa ma placa ( sau sa aflu daca ma place). Ea este cea mai frumoasa fata din clasa si sincer nu am mai avut alta relatie inainte( va rog nu radeti.). Cam asta e toata povestea. Imi puteti spun care est problema, cum sa aflu daca ma place? Ce sa elimin, ce sa adaug? Rezolv, doar ajutati-ma. Plzz