| Roxanamihaela25 a întrebat:

Este o problemă dacă mă simt atrasă de un bărbat de 38 de ani eu avand 19? Aproape de fiecare data cand ne vedem facem sex... posibil sa fie si asta?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din moment ce fetele cauta protectie in mod involuntar fiind programate genetic e logic ca sunt atrase de barbati maturi, pentru sex e ok, e viata ta nu meriti sa fi judecata, faci ce vrei

| Donsavas a răspuns:

In mod normal asta ar fi gerontofilie dar tinand cont ca multe sunt in situatia ta, anormal ar fi sa ti placa tipii mult mai in varsta

| SG1995 a răspuns:

În general femeie sunt atrase de bărbații maturi, pentru ele se maturizează mai rapid emoțional, totuși dacă iei în calcul o relație amoroasă, diferența voastră de vârstă poate fi o problemă pe plan mental și emoțional, dacă nu e căsătorit, caz în care mi se pare o prostie să stai cu el, omul la aproape 40 de ani are alte priorități, se gândește la formarea unei familii, deci fără doar și poate tu nu vei putea gestiona nevoile lui emoționale, și el pe ale tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema cu comportamentul tinerilor rasfatati, cei mari se comporta mai civilizat. Si de aceea te simti "atrasa" ca acesta este modul in care esti tratata, asa iti vorbeste si asa gandesti situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dacă el nu e căsătorit și te respectă, atunci vă puteți întâlni în continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e o problema.
Pentru că e dezgustător, esti jucăria lui sexuală. Nimic mai mult.

| Paul754880338 a răspuns:

Inhibitia sau dezinhibitia cred ca este de fapt dilema ta. Inhibitia specifica varstei sau in jurul varstei tale, poate sa nu fie compatibila cu nevoile tale. Daca aceasta inhibitie, in incercarea de a fi ascunsa, este acoperita cu obraznicie, stangacie si tupeu ( din partea baietilor adesea dar si a fetelor uneori ) atunci cred ca ai aflat raspunsul. Normal sau anormal sunt termeni plini de subiectivism si foarte relativi, deci conteaza mai putin in comparatie cu ce si cum simti tu in legatura cu aceasta situatie. Nu trebuie sa te framante intrebarea daca e sau nu normal. Normal sau nu in comparatie cu ce? ...ar fi intrebarea corecta.

| kb9 a răspuns:

Esti majora, faci ce vrei, daca vrei sa fie o problema, o sa fie o problema. Nu conteaza parerea mea sau a altui utilizator TPU, daca tu te simti ok cu el, nimic altceva nu mai conteaza.

| Blackrose18 a răspuns:

Am 17 ani si am avut o relatie mai mult fizica cu un barbat de 35 de ani si mi se pare normal iar tu ca esti majora te preocupi atat? daca tu te simți bine alaturi de el de ce te stresezi? varsta este doar un numar totul depinde de chimie

| Duduchi a răspuns:

Puteai sa fii cu unu de 50 de ani. Ești majoră, ai dreptul sa fii cu cine vrei. Daca îl iubești pe acel bărbat nu are de ce sa nu fie ok.

| decastelica1244 a răspuns:

Te tine doar pentru sex?