| LiveTheMoments a întrebat:

Este păcat sa faci sex înainte de căsătorie?

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca esti crescuta in ignoranta, conservatorism, minciunele edulcorate despre casnicie, "bazate" pe credinta ca cel de sus te va ajuta si "rezolva" riscul enorm sa nu va potriviti la pat deloc, sau daca tu esti pregatita sa induri orice si sa zambesti fals, sa nu fi implinita miciodata erotic-sexual ca femeie, ar putea fi pacat.
Dar daca esti normala si traiesti cu adevarat azi, si ai minim 18 ani si esti constienta de toate cele, e ok.
E plina lumea de frigide si triste, si divortate pentru ca sunt reci, disfunctionale si inadecvate partenerului Prim si "glorios" dezvirginator credincios.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bineinteles că este.

| DyNo a răspuns:

Traieste asa cum consideri si asa cum simti tu. Nu are rost sa lasi religia sa iti dicteze viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti credincioasa religios si tii la fecioria ta, este!

| corbulalbrosu a răspuns:

Intretinerea de acte sexuale inainte de casatorie NU poate fi considerat ca ar reprezenta un pacat in nici un caz. Cu atat mai putin si mai ales in societatea actuala in care varsta intemeierii unei familii prin casnicie urca vertiginos cate limita cuprinsa intre 25 si 30 de ani. Doar niste persoane indoctrinate religios sau membrii anumitor secte pot sustine o astfel de aberatie. Sanatate!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Părerea ta maestre, dar Dumnezeu este de altă părere, sexul se face NUMAI după nuntă.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este pacat daca va iubiti cu adevarat.

| UnBroken2016 a răspuns:

E pacat sa faci sex dupa casatorie si sa divortezi ca nu iti place de gogu in pat.

| Celcareajuta a răspuns:

E pacat sa nu

| ambicio a răspuns:

E mare păcat să faci acest lucru, nu cred ca îți iartă păcatul până la nunta și nu te vei mai putea împărtăși.

| Biu009 a răspuns:

Din punct de vedere al religiei este pacat, cel putin asta scrie in biblie.
Tu crezi ce vrei laughing

| LiveTheMoments explică:

Eu ma refer la religie nu la pierderea pe care o faci!

| AlecCusca a răspuns:

Nu iti da Dumnezeu cu Biblia in cap

| Ganditorull1999psalmi a răspuns:

Este pacat da, citeste legea lui Moise

| Menda a răspuns:

Conform bisericii, da, este.Dar tot conform bisericii este păcat și să faci curat duminica, deci...