| Mihaimk12 a întrebat:

Este posibil sa fie insarcinata daca am facut sex neprotejat si i-a venit ciclu mai repede, cu cateva zile exact dupa seara aia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca in proportie de peste 99% din cazuri, pornirea sangerarii menstruale reprezinta GARANTIA ferma ca in cursul ciclului menstrual anterior care s-a terminat exact in monentul in care a pornit menstruatia si a inceput de fapt UN NOU ciclu menstrual. Acest lucru se intampla datorita faptului ca in ciclul anterior NU a fost fecundat ovulul, deci NU s-a format sarcina si din acest motiv fostul endometru devenit inutil este eliminat din uter sub forma sangelui menstrual. In concluzie NU poate exista o sarcina chiar daca menstruatia a pornit mai devreme cu cateva zile. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fie gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida.