| Deliaaaaaa1 a întrebat:

Este posibil sa fii însărcinată daca ai avut contact sexual neprotejat cu 7 zile înainte de ovulatie, nu a ejaculat in mine, am avut menstruație doar ca mi-a întârziat 3 zile? Ovulatia a fost in data de 8 si pe 1 am avut contactul

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu ar trebui sa fii insarcinata, dar lispa menstrei, poate uneori sa confirme o sarcina. Poate s-a produs ovulatia mai devreme... cine stie.
In orice caz, un test de sarcina se face dupa 7-10 zile de intarziere. Orice test facut inainte de acest termen, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata.
In cazul de fata, mai asteapta inca 5 zile (ca sa fie ziua- a 8-a de inatarziere) si fa atunci un test de sarcina, cu urina de dimineata.

| Deliaaaaaa1 explică (pentru Violleta2022):

Am avut menstruație!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deliaaaaaa1):

Fii mai clara, ti-a intarziat 3 zile si apoi ti-a venit menstra?

| Deliuuuuuța a răspuns (pentru Violleta2022):

Da. Trebuia să-mi vina pe 20 si mi-a venit pe 23

| Anonim345anonima3459 a răspuns:

Stai liniştită! Nu eşti :*