| Deliuuuuuța a întrebat:

Este posibil sa fii însărcinată daca ai avut contact sexual neprotejat cu 7 zile înainte de ovulatie, nu a ejaculat in mine, am avut menstruație doar ca mi-a întârziat 3 zile? Ovulatia a fost in data de 8 si pe 1 am avut contactul. Sânii imi sunt moi, m-a mai durut spatele. Dar nu am grețuri sau sa vomit.
Menstruația trebuia să-mi vina pe 20 si mi-a venit pe 23. Acum sânii parca ma dor

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce s-a produs menstruatia, chiar daca cu o mica intarziere, se considera ca in proportie de 99, 99% este exclusa posibilitatea de a se fi format o sarcina si aceasta sa fi ramas implantat in uter. De asemenea este demonstrat stiintific ca in ultimele 9-10(11) zile ale ciclului menstrual este imposibil sa se poata forma o sarcina indiferent de modul in care este intretinut contactul sexual. Sanatate!

3 răspunsuri:
| noink a răspuns:

Fa un test de sarcina peste o saptamana ca sa fii sigura ca rezultatul nu va fi unul fals negativ. Asta ar insemna sa te linistesti degeaba. Simptomele de sarcina nu apar asa de devreme. Si sunt gravide care nu au niciun simptom! Sunt chiar si femei care au sangerari lunare peste sarcina, si crezand ca este menstruatia, afla de abia prin luna a 3-a ca sunt gravide, cand din pacate nu se mai poate recurge la avort. Eu am fost tot asa stresata cu o posibila sarcina, iar din cauza stresului mi-a intarziat menstruatia 5 zile. Dar apoi mi-a venit, intr-un mod ciudat am avut dureri foarte mari de sani - nu mai avusesem inainte - dar menstruatia a fost abundenta, m-a tinut ca de obicei si am avut crampe obisnuite, iar daca iti vine fara nici o schimbare radicala fata de menstruatiile precedente (culoare/cantitate/durata) poti sa stai linistita. Testele de sarcina le poti cumpara de la farmacie indiferent de varsta, se fac cu urina de dimineata. Sunt foarte precise daca sunt facute la timpul potrivit si nu prea devreme. Costa intre 3 si 30 de lei, dar functioneaza toate la fel. Multa lume spune ca poti sta linistita daca iti vine menstruatia, dar nu e asa! Trebuie sa fie una normala. E normal sa te doara sanii. Ai grija sa nu devii paranoica cititind tot felul de articole pe net si sa ti se para ca ai tot felul de simptome.

| DanFunie a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand esti insarcinata sanii se intaresc, in niciun caz moi. Nu cred ca esti insarcinata daca zici ca nu a ejaculat, dar totusi poti face un test de sarcina pentru a concretiza lucrurile. Multa Bafta!

| Tech212 a răspuns:

De ce nu consulti un medic specialist? Esti cumva minora? Aici nu vei putea gasi un raspuns exact deorece nu sunt persoane specializate in asa ceva.Cel mai bine este sa mergi la un consult. Daca ti-a placut placere neprotejata, atunci iti va placea si vizita la ginecolog.