| Anonim2htqbf a întrebat:

Este posibil sa fiu fertila in ziua 36 a ciclului menstrual? Am un cm neregulat.
Dupa calculele mele am o intaziere de 2 zile, in schimb am secretie care se intinde ca albusul de ou.

6 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Sa te duci la medic.

| Anonim2htqbf explică (pentru Vvistula):

Mai astept putin, s-a intamplat sa mai intarzie cca.1 saptamana.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai cilul neregulat, ziua a 32 nu face nici un sens, pentru ca nu se poate calcula perioada fertila sub nici o forma.
Daca ai avut sex neprotejat in timpul celor 32 de zile, da, poti sa fii si insarcinata.

| Anonim2htqbf explică (pentru Violleta2022):

Am facut 2 teste unul la 18 respectiv 21 de zile de la contactul cu risc, au iesit negative. Deci nu sunt insarcinata

| Kira5854 a răspuns:

Secretia care se aseamana la consistenta cu albusul de ou ( elastica, lipicioasa, abundenta si transparenta) este cea specifica ovulatiei( fertilitatii), iar cea albicioasa(consistenta cremoasa) este cea normala.

| Sudoku69 a răspuns:

Se ia albusul, se prajeste intr-o baie de ulei apoi se intinde pe paine, se prajeste din nou si apoi se arunca in toaleta. daca pluteste atunci nu mai esti fertila.