| eliza7943 a întrebat:

Este posibil sa raman insarcinata daca am facut sex in ziua in care eram fertila?
Mentionez ca nu si-a dat drumul in mine dar stiu ca lichidul preejaculator contine smermatozoizi.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e neaparat ca lichidul ala sa contina spermatozoizi, contine doar daca el se masturbase recent si ii ramasesera spermatozoizi pe canal ori daca o facuserati mai devreme si aceeasi poveste.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista o sansa mare sa ramai gravida, daca faci sex neprotejat in perioada fertila, mai ales daca sunt mai multe partide consecutive de sex, sau a existat o masturbare anterioara, chiar daca nu a ejaculat in vaginul tau, sperma ramasa pe teava de la ejacularea anterioara, scurgandu-se involuntar in vaginul tau, in primele secunde cand penisul este re-introdus.

| Emilian65 a răspuns:

De la lichidul preejaculator nu se poate ramane gravida. Nu contine spermatozoizi viabili care sa conduca la o sarcina nedorita.Dar, este posibil sa ramai gravida daca el s-a masturbat inainte de actul sexual avut cu tine si sa fi avut sperma pe uretra.

| Andreeush a răspuns:

Sunt șanse să fii însărcinată, mai ales că ești în perioada fertilă.
Unde ți-a fost capul când ai avut relații sexuale?

| yardiemarian a răspuns:

Buna. Nu, nu este posibil, mai ales daca esti in perioada "fertila" continuati sa faceti sex dar aveti grija. Daca te plictisesti de gagica-tu lasa-mi Facebook-ul / insta-ul tau si iti arat eu cum ar trebui sa simti. Sper ca te-am ajutat.