| Anonimul69699 a întrebat:

Este semn bun cand o fata vorbeste despre amintirile cu fostii?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu prea, sau cel putin e intereptabil.
Daca vorbeste cel mai adesea, te face sa crezi ca inca mai e cu gandul la ei, sau ca nu a trecut peste, ca mai are sentimente.
Bine, adevarul e ca este intepretabil.
Poate insemna si ca este detasata de trecut si ca nu are nimic impotriva sa vorbeasca despre asta.
Insa desi poate intentiile ei sunt bune, mintea noastra ne face sa credem ca e ceva gresit.
Ca poate ne compara cu fostul, ca poate nu suntem suficient de buni.
Si de aici intervin problemele.
Si desigur, mai e si varianta in care fostul a fost un nesimtit si ea sufera, si nu mai are incredere, si asta e oarecum cel mai naspa, ca cel mai adesea, asta inseamna ca tu vei fi nevoit sa depui mult mai mult efort pentru a te apropia de ea, pentru a prinde incredere in tine, si desigur, trebuie sa fii mult mai atent si mai prudent pentru a nu pierde tot ce ai cladit.

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde in ce termeni vorbeste. Dar de regula nu! Viata anterioara a fiecarui partener nu trebuie adusa in cuplu. Daca nu iti place ce a facut inainte, nu ai de ce sa accesezi la o relatie cu acea persoana. Cu timpul se va ajunge la reprosuri si la trimiteri la aceste relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este bine, este ce-a mai mare problema, fetele se indragostesc din necunostere, incertitudine, distanta. In timp ce tu incerci sa te apropii, ea se ingrijireaza de ce mai face fostul si pune sentimente pentru el, la un moment dat o sa se desparta pentru a merge la el.
Dacã nu ii arati autoritate sa nu-ti mai auzi povesti despre asta, si sa ii oferi spatiu, sa o vezi mult mai rar ca de obicei, o sa se desparta de tine si v-a pleca la fostul.

| 2EXA a răspuns:

Depinde.Daca vorbeste de rau sau chestii inseamna ca vrea ca acele lucruri sa nu se mai repete tocmai de aia ti le spune. Vrea sa ii stii trecutul si sa ti-l stie si ea pe al tau pobabil, sau poate se plictiseste si vrea sa se victimizeze.

| Dyalema a răspuns:

Niciodată?

| Ana1687 a răspuns:

Depinde, in general nu...

| antonimilk a răspuns:

Da, îți spune ce a trăit in trecut si vrea să afli. Înseamnă că are încredere în tine pe unda asta. Sau poate te atenționează sa nu fi ca și ceilalți de rău etc...
Depinde, tu nu i-ai spune ei despre trecutul tau in relații? Așa ar știi ce te supăra și mna