| WonderGirl7 a întrebat:

Este sexul anal o perversiune?
De ce sunt oameni care il practica ținând cont ca are mai multe dezavantaje decât avantaje?

13 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

N-ai carte, n-ai parte de sexul corect, ce sa faci, educatia precara.

| seth2016 a răspuns:

Sexual anal se practica mai des decat s-ar crede, inclusiv de catre tineri si adolescenti, pentru a evita sarcina, din cauza menstruatiei sau pentru placere. Motivatiile sunt foarte diverse, de la "am vazut in filme", pana la "sa am cu ce ma da mare in grupul de prieteni". Unii vorbesc si de sex anal "accidental", altii folosesc doar degetul pentru penetrare.

Studiile arata ca dintre cei care au incercat sexul anal doar o parte au apreciat rezultatul. Fetele nu apreciaza deloc sau sunt exceptii pe ici pe colo. In general femeile se astepta sa fie dureros.

Riscurile pot fi reduse daca partenerii se informeaza inainte, comunica bine si daca folosesc lubrifiant. Daca nu este practicat cu grija poate fi cel putin dureros.

Indiferent de motiv, incercat din curiozitate, pentru a inlatura monotonia, pentru a evita sarcina sau pentru a cauta o placere noua ar trebui practicat doar de comun acord.

| WonderGirl7 explică (pentru seth2016):

Inteligent răspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este...și greșit chiar și din punct de vedere medical.
Nu știu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum sa nu fie, asta spuneam si eu in nenumarate randuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap,E o perversiune, la fel ca și sexul vaginal.

Sunt oameni care, ii satisface anumite chestii mai tabu. Asta nu înseamnă că unii sunt perverși și scârboși și alții mai normali.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

E bolnav rau daca spui ca sexul vaginal este pervesiune...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

laughing
Nu numai, și să respiri aerul cuiva e cam pervers așa.

Ceea ce vreau sa spun e că orice tip e sex, e cam aceeași chestie, doar că unele lucruri nu sunt văzute și acceptate de toată lumea. Priveste-l că un ghețar. Unde tabu-urile sunt sub apa, da că-i la suprafață sau sub apa e tot gheata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ceva basic sad
Daca stii cum s-o faci, nu are aproape niciun dezavantaj.
Daca te uiti la un film p0rno si crezi ca e la fel de simplu si merge din prima, da, are multe dezavantaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca... pornografia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este, da! Și o perversiune scârboasă cât și imorală.
Dumnezeu a lăsat organele sexuale să fie folosite așa cum e normal/moral, nu în scop pervers și degradant.

| MValentin a răspuns:

Daca nu ai timp de clisma sau eu stiu ce metode de a evita anunite lucruri neplăcute, eu zic ca cel mai ok ar fi asta in duș.
Da, nu e totul asa okay sa faci anal, de la bacterii etc, la fel ca si cel vaginal la o adica.
Din ce am experimentat si citit auzit, nu e okay sa abuzezi poate fi un inlocuitor pentru sexul normal (in caz de ea e pe ciclu sau pur si simplu simtiti amandoi sa faceti asta) toti avem un dus acasa dupa ce facem anumite lucruri sa ne spalam so nu e necesar atatea polemici

| Duduchi a răspuns:

Sunt fel de fel de oameni. Unora le place, altora nu. Eu personal, nu vreau să aud de așa ceva. Mi se pare un lucru scarbos și dureros. Cred că nu mi se mai scoala daca incerc (atunci pe moment, nu întotdeauna).