| Necunoscutu92 a întrebat:

Este vreo diferență când folosești jucării sexuale sau cand faci sex cu un partener, partenera?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa practici ambele variante si in mod absolut sigur tu de unul singur iti vei da seama daca exista vreo diferenta si bineinteles cat este de evidenta si in ce masura se manifesta. big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă folosești o femeie de cauciuc, întreabă-o pe ea, pe femeia de cauciuc dacă simte vreo diferență când face sex cu tine.

| mihai69 a răspuns:

Bineînțeles că da.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Totu-i relativ si depinde de mai multi factori.
De regula este mult mai placut sa faci sex cu o partenera sau partener. Ma refer generic la partener si nu ma refer la iubit(a), ca daca placerea e mai mare cu jucarii sexuale decat cu iubita, a disparut iubirea. Acest lucru se intampla si intr-un cuplu, o casnicie.
De asemenea nu ma refer la folosirea jucariilor sexuale ca adjuvant in sex cu partenerul(a).
Si acum argumente pro si contra.
1. Daca partenerii se potrivesc sexual, nici unul dintre ei nu vor prefera jucariile in locul partenerului.
2. Daca partenerul este brutal sau prea molau (in functie de dorinta partenerei) in timpul sexului, fata va prefera jucariile.
3. Daca fata sta ca lemnul in pat, dupa un timp baiatul va prefera masturbarea sau jucariile.
4. Daca un partener nu vine sau nu accepta ceva nou in sex, intervine rutina, plictiseala, care obosesc. A face sex doar pentru a te descarca sexual, trecand uneori peste mofturile partenerului(erei) duce la folosire jucariilor, mai usoara si neangajanta.

De regula, intr-o relatie de lunga durata, partenerii, plictisiti de rutina si ca sa nu-si insele partenerul, apeleaza la metode de autosatisfacere.

Nu am epuizat decat o parte mica din problematica, dar cred ca fiecare dintre cititori are o parere a sa, in functie de relatie, varsta, experienta, gandire etc.

| HazelEyes77 a răspuns:

Evident. Nici nu se compara atingerile, saruturile, mangaierile tandre si senzatiile intense de placere pe care ti le ofera partenerul cu niste amarate de jucarii. Nu ca am ceva cu persoanele care le folosesc cand nu au pe cineva doar ca nu ofera satisfactia /implinirea fizica si afectiva din relatia de cuplu.

| 2EXA a răspuns:

In unele cazuri elimina plictiseala si monotonia din relatie.

| barosanu69 a răspuns:

Da, cand folosesti jucarii simte si partenera ceva

| bvzmsam a răspuns:

Cand ma masturbam foloseam si o jucarie sexuala in forma de penis pe care mi-o introduceam in anus si mi-o introduceam de la 4 la 8-9 cm in anus. Simteam o placere, dar cand mi-am inceput viata sexuala cu un baiat, am renuntat la masturbare si la jucaria sexuala si am facut cam la fel ca la masturbare si cu jucaria sexuala doar ca cu iubitul meu. Diferenta a fost ca nu eu controlam penisul din anus si simteam o placere mult mai intensa.
Inainte de anal ne lingem in anus pentru ca ne relaxeaza anusul. Am practicat de mai multe ori sexul oral.
In plus, orice fel de sex ai alege, mai exista si saruturile, opririle si altele care cresc placerea. Oricum este mai bine sa ai un iubit, decat sa ai jucarii sexuale.

| Frumusica69 a răspuns:

Daca vrei experiente unice le poti incerca cu jucarii sexuale. Iti recomand eu un sex shop easybox si anume: https://kupoane.ro/store/erotic24/. Este un mazin foarte discret care ofera livrare la easybox.