| danut47 a întrebat:

Este vreun risc sa primesc vreo boala prin sex oral?big grin

Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Simplul contact dintre zona bucală şi zona genitală prezintă riscuri. Atât în cazul femeilor cât şi în cazul bărbaţilor, sexul oral oferit sau primit nu este sigur.

În cazul felaţiei, femeia poate contacta o boală dacă lichidul pre-ejaculator sau sperma partenerului este infectată.

Şi secreţiile vaginale sau menstra sunt purtătoare de viruşi şi bacterii. Aşa că şi un bărbat poate contacta o boală.

Boli transmisibile prin sex oral
Te gândeşti că în lipsa unui prezervativ o partidă de sex oral nu îţi poate face rău? Află că sexul oral oferit şi primit nu te fereşte de contactarea unei boli cu transmitere sexuală.
de Stela Moisescu, 09 Noiembrie 2009

Dimpotrivă! În urma unei partide de sex oral te poţi alege, printre altele, cu virusul HPV sau HIV şi cu câteva forme de cancer, susţin studiile de specialitate.

Aşadar, înainte de a te bucura de sexul oral primit sau oferit, e cazul să ştii la ce riscurile te supui, dar şi care sunt soluţiile aferente.

De ce există riscuri în cazul sexului oral?

Simplul contact dintre zona bucală şi zona genitală prezintă riscuri. Atât în cazul femeilor cât şi în cazul bărbaţilor, sexul oral oferit sau primit nu este sigur.

În cazul felaţiei, femeia poate contacta o boală dacă lichidul pre-ejaculator sau sperma partenerului este infectată.

Şi secreţiile vaginale sau menstra sunt purtătoare de viruşi şi bacterii. Aşa că şi un bărbat poate contacta o boală.

Un alt factor de risc îl reprezintă rănile deschise din zona bucală şi cea genitală. Dacă tu sau partenerul tău aveţi o inflamaţie, un herpes, o rană care supurează în zonele amintite sau dacă vă sângerează gingiile, puteţi transmite şi contacta boli pe aceste căi.Mare grija daca ai o relatie noua in care nu iti cunosti bine partenera sau partenerul.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Riscul exista

| eXpreSSss a răspuns:

Da e nasol prietene. Daca tipa are carii, e nasol de tot o sa iti cariezi puta. laughing)

| eXpreSSss a răspuns:

Prietene daca are tipa carii e vai de puta ta! O sa ti-o cariezi si e naspa, pe urma EUNUC o sa scrie pe tine

| Ibrahimovic a răspuns:

Daca prestezi nu.dar eu cred ca tu vrei sa primestithinking

| 3xfemeie a răspuns:

Daca prestezi sau daca primesti?

| IncorrectUsername a răspuns:

Da,exista...

Răspuns utilizator avertizat
| irrumator30 a răspuns:

Da exista riscuri. Gandeste-te in gura unui om cresc cele mai multe bacterii. Deci, de aici poti deduce ca exista acest pericol, de a contacta o boala cu transmtere sexuala

| slowswag a răspuns:

Da

| Almoost12 a răspuns:

Este un risc sa cumperi multa apa de gura dupa aceea pentru ea.