| OneLifeOneLove a întrebat:

Eu am 14 ani(peste 2 luni, 15) si am fost cu un baiat de 21 de ani.Ne iubeam foarte mult, dar parintii mei nu au fost de acord cu aceasta relatie.Ne'am despartit, ne'am impacat.Acum suntem despartiti de vreo 7 luni.Totusi vorbesc cu el in fiecare zi la telefon, pe mess, ne intalnim.Inca il mai iubesc si desi el spune ca nu ma mai iubeste, eu nu cred asta.Se poarta cu mine ca atunci cand eram impreuna. Oare chiar nu mai tine la mine?

Răspuns Câştigător
| L0vely a răspuns:

Cat timp ai fost cu el? Este o intrebare foarte importanta.pentru ca asa iti dai seama daca a tinut cu adevarat la tine! Daca ati fost impreuna mai mult de 3-4 luni este posibil sa fi tinut la tine si inca sa mai tina. Daca si acum se poarta la fel cu tine poate insemna mai multe lucruri: 1. chiar te iubeste dar face asta incercand sa te protejeze(sa nu te certi cu parintii tai), 2.Se simte bine in prezenta ta dar se poate sa te considere doar "fosta si acum amica" 3.Are un interes.Cred ca stii la ce ma refer.la varsta lui are nevoi firestihappy. Si povestea mea de dragoste este foarte intortochiatahee hee si am invatat sa ma descurcwinking Sper ca te-am putut ajuta!kiss

7 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Daca nu ti-a cerut mai mult e ok. Poate ca acum te considera ca o sora, sau vrea doar sa te protejeze. Orice e posibilwinking.
Mmmm da, daca va iubiti nu cred ac parintii ar fi o problema.Iti dau exemplul meu, varsta fiind aceiasi.La inceput mama l-a afcut pedofil sau am rog... a zis ca eu n-am ce cauta cu el, nu era de acord cu nimic desi eu nu eram cu tipul acelahee hee. Acum cand in sfarsit mama s-a impacat cat de cat cu ideea ca fiica'sa este cu unul cu 9 ani imi mare, s-a dus dracului toata prietenia noastrastraight face. Pana si diriga, care ma certam mereu cu ea m-a vazut cu el si a zis ca e simpaticlaughing. Si acum mor de ciuda ca n-a fost, nu este si nu va fi nimic intre noistraight face.

Bafta.Preferam sa fie toti contra si sa continuam priteniahee hee.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Poate ca se simte bine in preajma ta dar nu mai simte acel sentiment de iubire eu zic ca ar fi mai bine sa ramaneti prieteni si atat, este cam mare pentru tine el are cativa ani experienta fata de tine, ar trebui sa nu mai traiesti in trecut si sa iti faci o alta relatie cu un baiat apropiat de varsta ta sa zicem 16-17 ani, cui pe cui se scoate si asa vei putea sa il uitiwinking te-am pupat pa pa

| Gabi_6377 a răspuns:

Adevarul e ca esti cam micuta, dar daca vrea sa mai vorbeasca cu tine, poate are de gand sa atepte pana faci 18. Vorbeste cu el, ai grija sa nu observe parintii tai si nu -ti incepe viata sexuala.Esti prea mica pentru asta. Daca te iubeste, te va astepta.

| kidboo a răspuns:

Fata mea esti de'a dreptul deplasatastraight face

| Andreee a răspuns:

Uite.Intreaba`l daca mai simte ceva pentru tine.love struckMacar incearca.

| MariusUnk a răspuns:

Ca parinte nici eu nu as fi de acord ca fiica mea de 14 ani sa stea cu cineva de 21 ani.sa fim seriosi...ai zis ca v-ati despartit de 7 luni.crezi ca el in tot acest timp a fost singur?(luand in considerare varsta individului). Crede-ma la1 4 ani corpul tau nu este pregatit sa faca fata ideilor unui barbat de 21 ani. happy

Gandeste-te bine!

| BaiatuCuPizza a răspuns:

Pe voi fetele va inteleg ca va simtiti mai bine cu unul mai mare cu 10 ani. dar baietii aia sunt distrusi de viata tare de umbla cu voi