| sarahhh2709 a întrebat:

Eu am fost impreuna cu un băiat acum 6 luni și noi chiar ne plăceam, dar când voiam sa vorbesc cu el se inhibare și am discutat cu el despre asta și a zis că o sa rezolve, dar după aceea nu am văzut nici o schimbare. Așa că i-am spus că nu mai pot continua așa și că trebuie să ne despărțim. După vreo două luni a început să vorbească din nou cu mine și părea mult mai apropiat decât atunci când eram împreună. Ne simțeam foarte bine, dar niciunul nu a pus problema sa ne împăcăm. Trebuie să menționez că niciunul nu a mai fost cu cineva in acest timp. Dar acum simt că îmi lipsește și aș vrea să fie din nou lângă mine. Eu chiar tin la el si cred ca si el din ceea ce face. Ce pot sa fac in cazul asta(ce pot sa ii zic?) Va rog nu dați raspunsuri la mișto

Răspuns Câştigător
| MonicaSM a răspuns:

Salutare,

Te sfatuiesc sa vorbesti cu el, sa analizati problema si sa ii spui cuvinte care sa iti vina din suflet. Spune-i ce simti, ce intentii ai, ce iti doresti de la el.

Nu e batut in cuie faptul ca baietii trebuie sa faca mereu primul pas.

Sanatate!

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sex ati facut?

| sarahhh2709 explică (pentru RAY):

Nu. Din moment ce nici nu poate vorbi cu mine fata in fața...

| RAY a răspuns (pentru sarahhh2709):

Adica cum nu poate?

| mihai69 a răspuns (pentru sarahhh2709):

(da, da' ar fi putut să te invite la un „sexting", ceva...) rolling on the floor
Pentru asta nu era nevoie să fiți față în față. happy

| mihai69 a răspuns:

„Hai să mai încercăm odată, vrei?"

| sarahhh2709 explică (pentru mihai69):

Înțeleg ce vrei sa spui, poate e mai ușor pentru un băiat să spună asta. Dar pentru mine că fata... mi-e cam rușine și nu știu cum va reacționa

| mihai69 a răspuns (pentru sarahhh2709):

Cu atât mai mult cu cât el e mai timid - e cazul să iei inițiativa. Nu ai de ce să te rușinezi, mai ales că vrei să reiei relația.
Hai, curaj!

| mentholinks a răspuns:

Acum e schimbat fiindca e mai relaxat si e foarte probabil ca daca intrati din nou in relatie sa devina cum era. Atunci ce ai sa faci, il parasesti din nou? Mai bine las-o balta daca nu esti dispusa sa ai multa rabdare cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai părăsit că n-avea o atitudine corespunzătoare cerințelor și nevoilor tale? Vrei să te împaci cu el, pentru că ești atașată emoțional și obișnuită cu el. Este puțin mai detașat în preajma ta și acum îl percepi puțin mai interesant. Nu este o obligație ca băiatul să i-a inițiativa. Lasă-te condusă de sentimente, dacă ai.

| EmanuelKant a răspuns:

Poti sa-i spui ca ti la el si ca vreti sa va impacati?

| Alex12223 a răspuns:

Pai gandeste-te ca dupa un timp creierul tau nu o sa mai cace dopamina si nu o sa mai simti nimic pentru el. FUNDA.

| Sferdian_Alexandru_1997 a răspuns:

Ai putea sa: il chemi in parc pe o banca si cand nu se asteapta sa-l saruti cu multa dragoste