| LanguageMaster a întrebat:

Eu am văzut prin parcuri în oraș fete singure, par studente, care stau singure pe bancă. De ce așteaptă singure pe bancă aceste fete?

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Oricum lumea te va bârfi orice ai face, dacă nu faci nimic te vor considera prost, gay, timid, pampalau, dar dacă măcar încerci ceva chiar daca nu îți iese e altceva, faci totuși o impresie, decât alternativa sa nu faci niciuna, sa nu te cunoască nimeni, sa fi un "oarecare".

Nu contează ca vei fi refuzat, nu poți sa fi plăcut de toate fetele, tu dai înainte, dacă nu ști sa comunici cu ele atunci sunt cărți la librarii cum sa abordezi, sa le cucerești, dar o sa își de.a seama asa ca mai bine fi tu însuți. Sa vezi ce tupeu o sa prinzi în tine dacă vei face asa, o sa îți crească stima de sine enorm de mult, si vei scăpa și de anxietate.

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ori invata, ori vor sa fie singure.
Ori au intalnire. Motivele pot fi diferite.

| Werrich a răspuns:

Fete singure pe banca? Foarte dubios. Eu as suna la Politie cat mai repede.

| Invictusman a răspuns:

Așteaptă pe cineva sau pur și simplu se relaxează, nu cred ca stau pe bănci ca să fie abordare ci ca să își pună ordine in gânduri, dacă ai tupeu s-o faci, abordează.le ca oricum nu ai nimic de pierdut, găsești tu un subiect de discuție, discuți cu ele și apoi le ceri numărul de telefon sau Facebook, ii spui ești simpatica mi ar plăcea sa mai discutam, îmi dai și mie Facebook tău? Dacă ți l da ai șanse sa o cunoști mai bine și sa o cucerești.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Oricum lumea te va bârfi orice ai face, dacă nu faci nimic te vor considera prost, gay, timid, pampalau, dar dacă măcar încerci ceva chiar daca nu îți iese e altceva, faci totuși o impresie, decât alternativa sa nu faci niciuna, sa nu te cunoască nimeni, sa fi un "oarecare".

Nu contează ca vei fi refuzat, nu poți sa fi plăcut de toate fetele, tu dai înainte, dacă nu ști sa comunici cu ele atunci sunt cărți la librarii cum sa abordezi, sa le cucerești, dar o sa își de.a seama asa ca mai bine fi tu însuți. Sa vezi ce tupeu o sa prinzi în tine dacă vei face asa, o sa îți crească stima de sine enorm de mult, si vei scăpa și de anxietate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se asaza pe banca pentru ca vor sa stea pe banca. Vor sa admire parcul, sa se relaxeze etc

| SoareDaniel a răspuns:

Pai ti-au raspuns fetele prin comentarii, ce e trist e ca unii pun botu' la ce vad pick up artistii din Romania ca daca vrei sa ai succes la femei trebuie sa le abordezi in parcuri, ce-i trist ca multi prosti cat in plasa dau un ban si tot la laba ajung

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Sunt. Stundenta si pot sã iti confirm ca multe vor sã se relaxeze, invete, sau asteapta pe cineva
Nu sã fie abordate

Ti-e ti-ar placea sa te relaxezi in galagie la camin? Sau sa stai inchis/a intruna in camera?

| Dyanah a răspuns:

big grin get a life