| anonim_4396 a întrebat:

Eu cred ca exista atat din partea masculina cat si din cea feminina superficialitatea aceea de sex si atat, dar eu ma refer la acele cazuri in care purtam masti si ne dam cine nu suntem.

De unde mitul asta ca doar baietii vor sex si atat?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Baietii se arata si recunosc asta.
Fetele nu... Pentru ca exista si mentalitatea aia ca daca ar recunoaste ar fi etichetate intr-un anume fel.

| Hollyg a răspuns (pentru OldSoul):

Rectifica, daca recunosc sunt etichetate, nu ca ar fi.

12 răspunsuri:
| Ofiint? a răspuns:

În trecut, sexul era considerat ca fiind o necesitate fizică, însă doar la bărbați.
Era considerat ca fiind ceva firesc ca un bărbat să intretina raporturi sexuale înainte de casatorie sau chiar să isi înșele sotia.
Lucrurile nu stateau la fel și în cazul femeilor, asta pentru că, cele care întretineau relatii sexuale cu o altă persoană decât soțul, își stricau imaginea. În viziunea celor din jur, nu mai erau demne de respect, fiind considerate femei de moravuri ușoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Din faptul ca barbatii se excita vizual sau tactil, de cel putin 16 ori pe zi, asa cum spun statisticile medicale, oriunde si oricand.
La noi femeile, excitatia trebuie sa se faca manual si de multe ori primeaza sentimentele.
Personal nu as putea sa o fac cu nimeni pentru care nu am sentimente de dragoste, pe cand la voi barbatii nu este problema asta, fiindca organul se ridica imediat cand vedeti un sfarc printr-o bluzita transparenta sau un snurulet prin pantalon, sau cine stie ce forme care va atrag.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sunt convins că există și femei atrase doar se fizic la fel ca și bărbații.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil prostituatele, care sunt atrase de absolut orice barbat la care simt ceva banut, sau dorinta de sex happy
Mai sunt si cele care au ambitie sa seduca orice barbat pe care-l vor, posibil nimfomane, care vor satisfactie sexuala si sunt disperate ca nu gasesc foarte usor un barbat cu o asemenea potenta si virilitate, care sa le potoleasca apetitul.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

E opinia mea. Eu nu mă limitez doar la atât și îmi susțin părerea că indiferent de gen sunt oameni superficiali care vor doar sex sau alte interese egoiste.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sa fie cum spui tu, dar eu nu am intalnit femei care sa vrea doar sex (nu iau in discutie prostituatele care o fac pentru a castiga bani).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din puțul gândirii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca barbatii vorbesc mai mult despre asta. Si implicit... sunt controlati de acel impuls sexual.

| Eireann a răspuns:

In evul mediu se considra ca femeia nu este potrivita pentru munca intelectuala sau functii de conducere tocmai fiindca are impulsuri sexuale mai puternice decat un barbat. O femeie care reusea sa isi infraneze pornirile sexuale era considrata mai virtuasa decat un barbat care reusea aceelasi lucru deci fetele erau incurajate in aceest sens in schimb barbatii nu fiindca se credea ca pentru ei e mai usor. Incet, incet s-a ajuns la situatia de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| Adolf8 a răspuns:

Din vechi timpuri bărbați au fost romantici, deschiși, iubitori. Având " Penis " ceea ce intră în solidificare " excitare " destul de des. Iar femeia mereu discretă avand doar vagin ud și un sentiment de excitare în corp nevăzând cu ochiul liber fără voința lor. Odată cu trecerea timpului, democrația a permis ca femeile să fie inferioare în fata bărbatului împuternicit prin lege. Normal ambele sexe au necesitate sexuală, suntem la fel. Hormonii lucrează mereu!