| Pamanteanul a întrebat:

Eu cred ca iubirea nu exista. Și știți de ce? Pentru ca nimeni nu ma iubeste, absolut nimeni și nimeni nu îmi spune ca ma iubeste, deci cum sa existe?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sorata care te pupa te iubeste

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iar este 3 dimineata si esti pe net!
Asta inseamna ca nu te iubesti deloc nici macar tu, daca nu dai doi bani pe sanatatea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti generaliza ceva, doar pentru ca tie nu ti s-a intamplat niciodata!
Dragostea EXISTA si se intampla in fiecare moment al zilei, multora dintre noi.

Daca nu ai mai sta atat de mult online si ai iesi afara sa cunosti lumea reala, ai avea sansa sa intalnesti si tu un sufletel, care sa te iubeasca.

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Este una SilentRain pe TPU cu care as vrea sa ma intalnesc, dar nu știu cum sa o conving.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Scre-i in privat si discutati acolo.

| Drimmero a răspuns:

Incerci sa trollezi neincetat de cateva zile, unii chiar nu va plictisiti? ce va mai place sa pescuiti somotei d-astia de apa dulce

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Nu strica fantezia omului. Rușine să-ți fie! În loc sa ajuți omu sa se întâlnească și vorbească cu marea lui iubire...

| anonimg a răspuns:

Sunt soți și soții care sunt iubiți de partenerii lor de viață, dar ei aleargă în brațele altora.
Ei spun că nu sunt iubiți, dar de fapt ei caută întotdeauna ceva nou, pentru că până la căsătorie le-a plăcut să-și trăiască viața din floare în floare.
Toți oamenii sunt iubiți de Dumnezeu, dar doar puțini se bucură de acest lucru, pentru că doar puțini și-o doresc. Oamenii și-au împietrit inimile în fața dragostei; și omul nu are putere asupra propriei inimi.
Noi nu trebuie să alergăm după oameni pentru dragoste; ci trebuie să alergăm la Dumnezeu după ea, pentru că El este sursa dragostei. Pentru că oamenii sunt schimbători ca vântul.
Când ajungi să cunoști pe cineva atunci îl vei putea iubi. Când ajungi să cunoști pe Dumnezeu, vei fi copleșit de dragostea Lui și Îl vei iubi și tu, dacă nu-ți vei împietri inima.

| Goete a răspuns:

Nici banii nu exista, daca tu nu ai, nu?

| Zuzu1991 a răspuns:

Deci, nu pot sa ma dau cu avionul F-22
deci avioanele nu exista
NU?!?
geeezaz

| Crackman a răspuns:

Mama ta?

| Pamanteanul explică (pentru Crackman):

Stau cu mama într-o casa dar nici ea nu îmi arata afecțiune și ma cearta mereu și am 28 de ani.

| alexalx1234 a răspuns:

In ziua de azi relatiile sunt doar pe interes material. Iubirea chiar nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut prima afirmatie corecta de cand esti pe TPU

| isemilia a răspuns:

Daca tu nu ai trait ceva nu inseamna ca nu exista. Daca nu ai mers in Africa, asta inseamna ca Africa nu exista?
Sunt sigura ca vei gasi pe cineva, poate doar nu a fost momentul potrivit inca.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

"acum 16 ore | Pamanteanul a întrebat:
Iubesc o fată care sta undeva [...]"
Dacă iubirea nu există, oare cum se face că tu iubești acea fată?

| elaventurero a răspuns:

Dar tu? Tu te iubești?
Sau vrei doar ca alții să te iubească.
Și iubirea vine la pachet cu ura, nu e separata. Cum nici moartea nu e separata de viață, binele de rău, răspunsul de întrebare... Etc

| Jeonghyeo a răspuns:

Esti cam Negru Pilat