| anonim_4396 a întrebat:

Eu cu prietenul meu avem impreuna o luna (abia) iar fosta lui prietena incearca sa ne desparta. mie nu-mi arata chestia asta, chiar imi vorbeste frumos. sunt un pic geloasa sad stiu ca tine la mine, se vede. dar nu pot sa o fac pe aia sa-l uite, o urasc angry! ce pot face? imi da-ti un sfat, va rog?

Răspuns Câştigător
| MiSskAt-xx a răspuns:

Nu fa nimic. laughing Din moment ce el tine la tine, ce conteaza cealalta? raised eyebrows El te iubeste, tu il iubesti. ea e in plus. Nu te consuma degeaba, nu vad sa existe vreo problema intre voi din cauza fostei lui prietene, iar daca va incerca sa va desparta, zic eu, el si-ar da seama de asta si ar ignora`o. Incearca sa-i fii fidela si lucrurile vin de la sine. Oricum, daca vrea sa va desparta, ea va fi mereu atenta la ceea ce faci, doar poate-poate faci vreo greseala. oh go on

Bafta smug

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu cred ca chiar o urasti, poate e doar gelozie dar pana la ura cred ca e mult pentru ca ea daca inca tine la el nu ii poti schimba sentimentele, important e ca acum esti tu cu el, ea nu mai face parte din viata lui, lasa ura deoparte, si ocupa-te de relatia ta cu el, ignor-o pe acea fata si daca el nu mai are nimic cu ea, daca nu o cauta, nu vb cu ea, atunci nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, precum spuneai, ca sti ca el te iubeste, atunci ai incredere in el si uita de ea, las-o sa isi vada de viata ei, dar sa nu o lasi sa se bage in relatia voastra, in cazul in care se baga, impune-ti punctul de vedere si nu lasa sa faca asta, dar daca nu se baga, atunci fi indiferenta cu ea si asa cred ca e mai bine, ai grija de tine si de relatia ta, sa fi iubita si fericita!

| Ancutsa a răspuns:

Problema este ca noi am vorbit cu ea si mi-a zis ca o sa ne lase in pace si nu se mai baga. dar nu trec 2 zile si iar ma intreaba cum merge relatia si incearca sa imi bage in cap cate chestii despre el, probabil sa ne desparta sad
oricum noi ne vedem de ale noastre! love struck
multumesc mult pentru raspunsuri >big grin

| NYC a răspuns:

Sper sa te descurci! si eu am avut cateva probleme cu prietenul meu, pentru ca nu am stiut sa am incredere in el si credeam tot ce imi spunea lumea... dar o data ce l-am intrebat si am discutat despre problemele noastre mi-a dovedit ca el are dreptate! deci, mai intai vorbeste cu el si incearca sa rezolvati totul intre voi, apoi vorbeste si cu fosta lui prietena!

| M.T a răspuns:

Pai sa vorbeaca el cu ea si sa incerce sa o faca sa va lase in pace sau eventual incerca u sa vorbesti cu ea si daca nu merge cu fumosul atunci spuineiiubitului sa rezolve situatia:*
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi ancutsa cel mai bine e sa vorbiti toti trei si sa lamuriti problema.