| RAY a întrebat:

Eu daca voi sta cu o fata ii voi provoca suferinta si mie si ei, nu vreau sa provoc suferințe nimanui, persoane obsedate, geloase mai sunt pe aici?
https://deprehub.ro/......lsivitate/ cititi si asta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezent. Am fost obsedat, gelos la cel mai toxic nivel posibil. Iti lipseste un eveniment care sa te "ingrozeasca" sa te forteze in a schimba opinia despre fete definitiv. Dupa obsesie vine un episod de ura, dispret Urmat de o stare permanenta si vesnica de indiferenta. Trebuie sa bagi la cap ca indiferent cat ar dori, nu oricine poate avea prietena. Nu mai e ca odinioara traim in alta epoca cu alte norme sociale
Cat despre tulburariile respective totul e subiectiv, Intrebarea ar trebui sa fie : Daca comportamentul nostru e rezultatul tulburariilor respective SAU tulburariile respective sunt rezultatul comportamentului nostru?
Am facut teste online de genu iar rezultatele nu erau prea ok rolling on the floor

| Mopmop a răspuns:

Raspunsul e simplu. Nu cauta nici o relatie! Admir curajul tau de a admite asta!

| geoconda a răspuns:

Hei, cum adică persoane obsedate? Înțeleg, gelozia, dar termenul de obsesivitate? Dacă iubești, nu o vei face să sufere! Iubirea nu e suferința! Ori o iubești în tot sensul cuvântului, ori o faci să sufere, adică opusul iubirii

| Iunicu a răspuns:

Întotdeauna stările de anxietate sunt provocate de o stimă de sine scăzută.
Frizerul are cel mai bun sfat posibil. "Capul sus!".
Nu mai analiza atât de minuțios viața. Trăiește și bucură-te de ea. Sunt miliarde de oameni cu problemele lor.
Încearcă să închizi ochii la defecte.