| anais445 a întrebat:

Eu impreuna cu iubitul meu am avut un act sexual neprotejat la ora 12:30, eu fiind pe stop (de 2 zile). Acesta nu a ejaculat in mine dar a bagat-o cu lichid preejaculator. Am 2 intrebari:
1. Pot ramane gravida daca sunt pe ciclu si a bagat-o cu lichid preejaculator?
2. Daca iau pilula de a 2 a zi dupa 24-30h pot ramane gravida? Sau este obligatoriu sa o iau neaparat dupa 24h daca este nevoie?
Rog seriozitate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In aceasta situatie nu poti sa ramai gravida.

| Floridori a răspuns:

Chiar daca ciclul tau ar fi cel mai scurt posibil (20 de zile), posibilitatea de a ramane insarcinata in a doua zi a ciclului menstrual (mai ales ca sperma NU a ajuns in vagin) este de ZERO absolut.

Administrarea pastilei de a doua zi ar insemna un act de totala inconstienta si nepasare fata de propriul organism.

Poate ar fi indicat sa va informati amandoi in ce conditii se poate forma sarcina, astfel incat sa nu mai existe astfel de dubii.

Numai bine!