| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu mai inteleg nimic, o anumita fata trebuie sa isi inceapa viata sexuala cand e pregătită dar e si gresit pentru ca daca nu e complet dezvoltata va avea de suferit la dezvoltare sau ceva de genu si vreau sa va zic ceva. Daca unei fete ii vine ciclul menstrual inseamna ca are corpul pregatit pentru asa ceva ceea ce inseamna ca organele ei sexuale încep sa functioneze? Nu stiu unde am auzit asta dar e adevarat? Si care e treaba cu vârsta dezvirginarii? Adica nu e o varsta anume la care fetele trebuie sa se dezvirgineze

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o anumita fata trebuie sa isi inceapa viata sexuala"

greșit, nu TREBUIE

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sierra1):

Care e logica?

| sierra1 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Trebuie = obligație

care-i logica ta?

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sierra1):

"adica nu e o vârstă anume la care fetele trebuie sa se dezvirgineze" chiar aici, logica e ca nu m-am referit la cuvanrul obligatie pentru a se dezvirgina, ci am zis ca nu e

| sierra1 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Stai rău cu logica, și tu ai treișpe ani?

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sierra1):

13 am. Nu e o varsta anume la care fetele NU TREBUIE sa se devirgineze, suna mai bine? Eu nu prea cred

| sierra1 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

"Nu e o varsta anume la care fetele NU TREBUIE sa..."

mami, ai pus 2 negații rezultă afirmație, știai? cum spuneam... logica pe care o invoci, e lipsă

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru sierra1):

Bine, bine

| Celcestietot a răspuns:

Daca o luam LOGIC si NU NEAPARAT dupa religie, sexul este doar pentru a da nastere unei fiinte, de asta iti da cu virgula in intrebarea ta.

| Justme79 a răspuns:

Deci din câte înțeleg eu din întrebarea ta pare că ești încă micuța de vârstă, faza cu ciclu menstrual sta cam așa...că ești cum se spune în adevăratul sens al cuvântului "femeie " in devenire adică ești în dezvoltare și în același timp in creștere, puteai sa îți începi viața sexuală și înainte de menstruație nu are legătură una cu alta, cât despre începerea vieți tale sexuale eu zic sfatul meu să nu te grăbești că sincer nu ai absolut nimic de pierdut ai timp destul ca să faci asta, principalul este sa fi cu cineva care merita, care știe cum să te trateze, protejeze șamd acum rămâne la aprecierea ta daca chiar îți dorești asta

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Justme79):

Stiu, dar nu am spus ca vreau sa imi incep viata sexuala, am 13 ani si nici macar bine nu sunt dezvoltata, ar fi aiurea. Eram doar curioasa

| Justme79 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Aaa ok acum înțeleg happy mai puțin contează că nu ești dezvoltata sunt unele fete care deja au viața sexuală inceputa la vârsta asta de aceea eu nu sunt de acord sad pentru că există riscul să rămână însărcinate sa găsească cine știe pe cine care sa profite de ea șamd sunt de acord undeva in jurul vârstei 20 -25 că fata bineînțeles că na băieți uni încep chiar și un pic mai devreme happy

| anonim_4396 explică (pentru Justme79):

Fetele își încep viața sexuală mai repede, unde sunt fete alea care își încep viata sexuală la 20-25 laughing probabil reprezintă 0, 1 la sută din ele.

| Justme79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeee și cu tine acum eu m-am referit strict doar la ea nu am generalizat și să ști că sunt inca destule fete care încă deși au o vârstă trecută de 10-20 de anii sunt inca virgine cel puțin eu cred că sunt destul de multe

| Justme79 a răspuns (pentru Justme79):

Am vrut să spun 18 și mi-a ieșit 10 laughing)