| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu prea am avut relații serioase, doar așa, de câteva săptămâni. Credeți într-o relatie care sa dureze până la sfârșit, chiar dacă unul dintre parteneri nu are multă experiență în ale vieții, a iubirii? Eu am 20 de ani, el cu 6 ani mai mare ca mine. Se spune că, după o suferință mare, întâlnești perechea. El a avut mai multe relații cu final prost, eu nu.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe dracu mai intalnesti, ele doar pe interes si ei sa aiba fofoloanca submisiva care accepta sclavia moderna

| ania a răspuns:

Cel mai bine e ca nici unul din parteneri să nu aibă experiență deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta de varsta existenta intre voi, pana cu nu mult timp in urma, este cea considerata ca fiind diferenta ''ideala'' care garanta o casnicie perfecta. Este posibil ca in cazul vostru abia acum sa se fi realizat intalnirea dintre cele 2 suflete... pereche. Casa de piatra!

| mihai69 a răspuns:

Orice e posibil. Nu există nicio certitudine în viața asta, cu excepția faptului că are un sfârșit.

| Mosotti a răspuns:

Totu e relati, sigur ca se poate ca o relatie sa dureze mereu, cate cupluti nu-s asa? Si daca nu are unul experienta, va invata, va avea! Pe timp ce trece va fi asa, deci nu este absolut nici o problema.

Cel ca are experienta, il invata pe celalalt.
Nu intalnesti perechea dupa o sauferinta, mare, poate veni iar suferinta, poate nu, nu putem generaliza.

Durabilitatea relatie sta in altceva, in atractie reciproca multa, respect, atentie, intelegere, comunicare, satisfactie sexuala, comportament frumos, si ceva libertate adica daca vrei tu sa vezi un film dincolo de alt gen, el sa vada altceva in camera lui, deci nu sa stati in prostie unul in altul neaparat.
Sa aveti ceva pasiuni, discutii comune, iar ce nu, le face fiecare separat.
Asta e o relatie durabila.

Si chiar daca vezi pe unu poate mai nu stiu cum, sau el vede, sa stie ca nu e mai bine cu acela decat cu parteneru actual, intrucat s-a investit mult sufleteste si nu merge sa schimbi asa usor, deci raman toti partenerii aia.

Dar cum multe relatii se fac doar pe fizic si prosteala, e normal ca nu tin, daca nu are relatia ce am zis mai sus, e nasol.

A avut el relatii cu final prost fie ca se poarta nasol, e posesiv, rau, gelos si inca tu nu ai aflat inca, ori nu e asa dar a avut numai panarame de fete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alea nu se numesc relații sunt porcarii, că erai într-o relație de câteva săptămâni sau intr-un fwb e tot aceeași chestie.
Nu trebuia să ai vreun contact intim cu acei tipi nici macar nu trebuia să formați vreo relație de la bun inceput, se zice că relațiile care se termina nici nu trebuiau să se formeze.
Relațiile în adevăratul sens al cuvântului nu se termină niciodată. Relațiile de câteva săptămâni au fost doar așa, pentru a nu te simți singura și e vina ta pentru că ai ales asta.
După 'suferinta' e indicat sa îți aloci timp ție pentru a lua o pauza sa te detoxifici fizic/psihic și spiritual de trecut, nu sari in alta relație cu speranța sa fie permanenta. Perechea o găsești când ești dezvoltată și curată de a binelea nu când maschezi trecutul.

Răspuns utilizator avertizat
| Katie1356 a răspuns:

Experienta e egala cu zero atunci cand esti langa persoana potrivita. Poate fi primul iubit sau al 50-lea, nu conteaza. happy
Orice e posibil, daca va iubiti indeajuns, nu vad de ce nu ati ramane impreuna toata viata!

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Nu contează experienta în iubire, când ești la partenerul potrivit nu te mai interesează de trecut, doar de prezent și viitor.