| anonim_4396 a întrebat:

Eu plac o fata, ea il place pe varul meu, dar acum ii e rusine sa vorbeasca cu el deoarece acesta a respinso deja... eu ma inteleg foarte bine cu ea si vorbim cu orele la telefon, dar ea deschide mereu subiectul despre el si imi pune intrebari despre el.Ce e de facut? Sunt confuz! crying(

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cauta-ti alta.
Ai intrat in capcana friend zone-ului.

| alina2k18 a răspuns:

Ce e de facut?
Pai faceti altceva cu orele, nu vorbitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai vorbi la telefon, sunteti cei mai buni prieteni?
Dacã te sunã si iti trimite mesaje, rapunde dupa câteva ore sau poate a doua zi.
Roagã pe vãrâtu sã faceti o pozã sã o vadã si ea, pe fbucãnealã si sã fie si multe gagici, dacã ajungi la nivelul lui poate atunci ai o sansã cu tipa aia.

| DonGiani a răspuns:

Spune-i ce simți și ca vrei sa o **** și vezi ce va spune. Dacă e bine dacă nu. Ceau

| addy200 a răspuns:

E clar. Vorbește cu tine ca să îi zici de vărul tău, ești o piesă. Ca să nu mai ai problema asta pur și simplu spune-i că o placi și ori îți va răspunde pozitiv ori te va bloca laughing trebuie să încerci frate. Mai bine să regreți ceva ce ai făcut decât ceva ce nu ai făcut. Crede-mă. Succes!

| Anonim959 a răspuns (pentru addy200):

Pai i-am zis asta, si dupa vreo 2 saptamani mi-a zis ca il place pe varul meu...

| addy200 a răspuns (pentru Anonim959):

Dar tu când îi spui că îți place de ea presupun că și tu vrei să auzi ceva de la ea fie pozitiv fie negativ. Așa că data viitoare când mai vorbești cu ea întreab-o dacă te place, dacă nu are sentimente față de tine eu nu ii mai văd rostul să vorbești cu ea. Următoarea, lumea e plină de fete.

| Hellobello a răspuns:

Este clar ca te foloseste ca sa afle despre varul tau, eu zic sa te indepartezi de ea pentru ca daca tu NU vrei sa fiti altceva in afara de iubiti, nu prea vad rostul acestei "prietenii". Cand te mai intreaba despre el, spune-i ca nu stii sau sa il intrebe ea si isi va da si ea seama si se va opri din intrebat. Daca varul tau a respins-o si acum vine la tine, nu e ok. Te amagesti singur, mai bine spune-i ce ai sa-i spui si gata