| Maria15467 a întrebat:

Eu plac un baiat. I-am spus intr-o zi prietenei mele cea mai buna si intr-o zi m-am certat cu ea si a spus la toti colegii si ei presupun ca i-au zis, dar ei spun ca el ma place ( glume proaste). I-am scris pe Facebook si mi-a dat block. Ce sa fac?! Imi este jena sa ii spun in fata daca nu ma place si imi spune ca sunt o aiurita.

2 răspunsuri:
| Anonimplaygirlls a răspuns:

Scuza ma,Da din moment ce ti a dat block,nici nu merita sa te uiți la el. Acea prietena nu ti e prietena fata mea,ai grija cui ii zici secretele tale și pe care le zici,am trecut si eu prin așa ceva. Evita l, fa te indiferenta, block=ignor, asa faci și tu. Succes, pupici:*

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns:

Dava acel baiat nu te place sau nu te iubeste nu are rost sa insisti, stiu ca e greu sa treci peste astfel de situatii dar cu timpul va trece, iar cat despre prietena ta "cea mai buna" parerea mea e sa nu mai crezi ca nu va zice ceva ce ii destainui tu, cel mai bun prieten poate fi mama ta, asta daca aveti o relatie buna intre mama si fica, iar ea iti poate da sfaturi mult mai bune despre aceste lucruri