| anonim_4396 a întrebat:

Eu si cu iubitul meu am avut un act sexual ieri-seara... După ce și-a dat drumul pe burta mea a început sa mă mângâie...mi-a atins burta unde era sperma si pe deget avea sperma și mi-a băgat foarte puțin degetul in vagin
Pot rămâne însărcinată?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineintels ca poti ramane insarcinata, cu conditia ca tu sa fii in perioada fertila.

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai în perioada fertilă, desigur.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida daca erai in perioada fertila.

| Hammurabi a răspuns:

Da, există posibilitatea.
Dar de ce a făcut chestia asta? E la mintea copiilor că nu e safe.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ca sa fie posibila o sarcina trebuie ca ejacularea sa se produca in vagin. Sunt sanse mici sa fi ramas insarcinata. Oricum trebuie sa fiti mai atenti cu chestii de genul, nu vreti sa aiba urmari nedorite.

| MadalinaAndreeaF a răspuns (pentru HazelEyes77):

Ar fi mai bine sa fac un test de sarcina după o săptămâna?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MadalinaAndreeaF):

Sarcina NU se poate forma oricand, oricum si din orice sau practic...din nimic. Fiecare fata/femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta pe care o are, dar care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fii deja informat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca tu ca femeie poti sa devii insarcinata NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul tau. Doar in acest caz si acest moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma a ajuns in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile fertile. Fiindca tu esti cea care ar trebui sa stii in ce moment al ciclului menstrual a fost intretinut sexul amintit, esti singura care poate aprecia daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcini in acest caz. In concluzie probabilitatea ca tu sa fi ramas insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. Testul de sarcina pentru a avea rezultatul CORECT si nu FALS NEGATIV, se poate efectua numai dupa trecerea a minim 21 de zile de la data sexului cu probleme, adica peste 3 saptamani insa numai in cazul in care intre timp NU iti va porni menstruatia. Multa sanatate!

| venividivici2017 a răspuns:

Poate in cazul in care iti baga degetul in gura, ramaneai insarcinata.In cazul tau, putin probabil sa fii. Daca tot iti doresti un bebe, incearca asa cu el data viitoare happy