| anonim_4396 a întrebat:

Eu si fosta mea ne-am despartit acum 6 luni si am decis sa ramanem prieteni. Ea si-a facut o relatie noua de 2 luni, dar pe mine inca ma tine in grupul de Close Friends pe Instagram. Vreau sa mentionez ca nu posteaza poze cu el si nici story-uri. Din moment ce nu ma scoate de pe Instagram, ma gandesc ca mai are momente cand se gandeste la mine.
Daca ii fericita cu el, de ce nu ma scoate din grupul de Close Friends ca sa se anexe pe relatia lor?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daaa, fix asta arată că e sau nu fericită în relație. vă faceți speranțe din toate prostiile. fata aia a trecut peste, are altă relație și tu stai și te gândești că te vrea doar pentru că te are la close friends, revino-ți la realitate.

| aditimus a răspuns:

Poate ca inca tine la tine, de ce nu cauti si tu pe altcineva?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate exista prietenie intre niste FOST iubiti.
Te tine pe Instagram nu pentru ca s-ar gandii la tine, ci pentu a-ti face in ciuda, sa-ti arate ca nu mai da doi bani pe tine si cums e distreaza ea cu altii, ingorandu-te.
Este prostia ta, ca stai prietena cu ea, odata ce relatie intre voi nu va mai exista.
Este injositor sa stai si sa culegi ramasitele aruncate ca la un caine, de la o fosta.
Daca ai cat de cat putina mandrie in tine, blocheaz-o sau desprieteneste-te de ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un aspect formal nesemnificativ.

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca e devreme sa isi posteze relația având în vedere că au trecut doar 2 luni voi mai sunteti încă prieteni.Are respect pentru tine si poate pentru ai ei daca au stiut de tine.
Si eu am facut lucrul asta, aveam o altă relatie dar până nu a trecut suficient timp si cat inca stiam ca ii pica lui si alor mei prost sa ne vada lingandune pe Facebook am pastrat confidențială treaba asta până am simtit ca e momentul sa fac public.

| Hannah06 a răspuns:

Da-i unfollow, nu ai cum sa treci peste sau o sa treci mai greu asa. Poate a uitat ca te are in grupul de close friends sau poate simte o satisfactie sa vada ca inca ii urmaresti story-urile.