| crucialmelody a întrebat:

Eu si logodnicul meu am facut sex protejat si el sustine sus si tare ca e virgin. Am fost virgini amandoi. Dar dupa actul sexual protejat, nu mai suntem, niciunul dintre noi. El zice ca doar eu nu mai sunt si ca el e pana cand i se rupe ata aia. Cum sa ii explic ca nu e asa cum zice el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Odata ce a facut sex,sanatate,virgin nu mai este!
Ata,frenul preputului, poate sa i se rupa la urmatorul contact sexual, peste alte zece sau niciodata Uite un copy paste:
Frenul sau aţa penisului reprezinta o bucata subtire de carne care se afla pe partea inferioara a penisului si uneste corpul acestuia de gland pe o lungime de aproximativ 1 – 2 cm. Ruperea frenului nu are legatura cu pierderea virginitatii la barbat, deoarece aceasta bucatica de carne nu se rupe de obicei la primul act sexual. Frenul se poate rupe chiar la multi ani dupa primul contact sexual, iar la unii barbati nu se rupe niciodata. Cauzele in urma carora frenul cedeaza sunt mai multe. La unii barbati frenul(aţa) este foarte subtire si cedeaza mai usor, iar la altii mai groasa si cedeaza mai greu. In majoritatea cazurilor se rupe atunci cand lubrifierea in timpul actului sexual lipseste sau este insuficienta. Ruptura frenului ( atei) este insotita de sangerari, la fel ca la femei dupa ce himenul se rupe, dar in majoritatea cazurilor la barbat cantitatea de sange este putin mai mare.Asadar frenul penisului nu are treaba cu virginitatea barbatului. Barbatul nu mai este virgin dupa primul contact sexual, fie ca in timpul lui i s-a rupt sau nu frenul. Barbatii circumcisi nu au fren.
Sper sa-l lamuresti, vad ca are idei gresite sau preconcepute!
Lipsa de informatie sau informatia gresita nu duc la nici un rezultat bun!
Mult noroc!

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Numa bine v-ati nimerit amandoi

| MMihai a răspuns:

Eu si logodnicul meu am facut sex protejat si el sustine sus si tare ca e virgin. Am fost virgini amandoi. Dar dupa actul sexual protejat, nu mai suntem, niciunul dintre noi. El zice ca doar eu nu mai sunt si ca el e pana cand i se rupe ata aia. Cum sa ii explic ca nu e asa cum zice el?== rupe logodna și caută altul zdravăn la cap

| ascovit a răspuns:

Buey, ata nu are nici o l; egatura, altora li se rupe si inainte, altora la al nu stiu al catelea contact sexual, altora niciodata, nu are treaba, o data ce ati intretinut raporturi sexuale, nu conteaza ca e anal oral sau vaginal, virgini nu mai sunteti!

| LiviuAlan a răspuns:

Explica-i clar si pen' delete' ca nu mai esti virgin dupa primul act sexual.

| Lore14785 a răspuns:

De curiozitate.cati ani are frate logodnicu tau?laughing)

| Insomnii a răspuns:

laughing cat de batut in cap poti fiilaughing
arata-i pe net sau du-l la ginecolog sau la un doctor sa-i explice mai pe sleau...
omule nu poti sa ramai virgin pe veci rolling on the floor

| Katalinn a răspuns:

Faceti si neprotejat. Si o sa-si dea seama singur!