| TheSpecialOne a întrebat:

Eu si pietena mea ne-am despartit de curand. Am gresit urat dar m-a iertat si a spus ca e totul ok si a acceptat sa ne impacam. Dupa nici 2 zile in care nu ne-am putut vedea sau vorbi(din cauza ei)a spus ca nu mai vrea sa ne impacam si ca are o problema care o impiedica. A spus ca ma iubeste si ca m-a iertat pentru ce am facut si si-a cerut si ea scuze pentru tot. I-am cerut un motiv macar si a spus ca pur si simplu nu mai vrea si nu se poate si ca mai are si ceva probleme. Nu a vrut sa imi spuna ce problema are, mi-a spus doar ca se refera la viata si viitorul ei si are legatura si cu mama ei(ea nu stie de relatie desi nu cred ca ar avea ceva impotriva). Nu stiu de ce dar nu a vrut sa imi dea detalii despre nimic si a spus ca ar vrea sa ramanem prieteni si m-a rugat sa nu o sun sau sa ii trimit mesaje pentru ca e maicasa in concediu si poate vedea. Abia a vorbit cu mine si tot timpul isi ascundea ochii si fata in par sau uitandu-se in jos. Nu stiu ce sa fac, adica desi avem doar 15 ani si relatia a durat doar trei luni si nu a fost tocmai linistita in unele momente, eu o iubesc foarte mult si as face orice ca sa fie totul bine, cum a fost o data si ea stie asta. Chiar nu stiu ce sa fac… voi ce ma sfatuiti?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fata poate are nevoie de o pauza

| gdez a răspuns:

Uff.sad ai rabdare cu ea, daca te iubeste, sau macar tine la tine. te va cauta. dar daca ea nu mai da nimic inseamna ca nu mai tine la tine, sau ca nu a tinut cu adevarat. sau poate vorbeste cu alt baiat. imi pale laupuppy dog eyes Sau poate ca ea chiar are probleme, se fereste de mama ei. nu i`a spus de voi. Probabil mama ei nu o lasa sa iasa cu baieti la 15 ani, dar asta e cam absurd in ziua de azi!

| neutrino a răspuns:

Este dureros dar trebuie sa acceptam si infrangerile. Relatia s-a terminat si chiar daca fata se razgandeste, nu mai poate fi la fel cum a fost. Strange din dinti si mergi mai departe inainte, nu inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice lupta pierduta azi poate fi o lupta castigata maine, lasa-i timp sa se mai gandeasca si daca vezi ca tot asa iti va raspunde nu ai ce sa faci, inseamna ca i s-a destainuit mamei sale si nu te poti impotrivii, sunteti minor si trebuie sa tratez acest fapt ca atare, in definitiv 3 luni de zile nu este asa mult dar tu fiind incepator in ale dragostei ai pus suflet, asta e fratele meu de suferinta, timpul le vindeca pe toate, cauta sa te multumesti cu prezentul si vei fi castigat in viitor.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,cand iubesti e normal sa faci orice pentru persoana iubita,asa cum faci si tu! Din cate vad fata se fereste de mama ei,poate a aflat de relatia voastra si e impotriva,sau poate fata te-a inselat si ii este rusine sa se uite la tine,zic si eu! Ti-a spus ca se gandeste la viitorul ei,dar ce viitor, daca are o relatie asta nu o impiedica sa isi faca viitor, cred ca nu stie ce vrea, ti-a mai cerut sa ramaneti prieteni, cand ai avut o relatie si ceri asta sunt 2 motive, ori te iubeste, ori vrea sa nu te faca sa suferi si vrea sa va impacatii amn2 cu ideea ca nu mai puteti fi impreuna si asta e gresit ca nu poti ramane prieteni o sa suferiti mult mai mult vazandu-va unu in preajma altuia neputand sa va sarutati, tine in brate ca inainte! Daca fata a zis las-o sa se mai gandeasca poate are un moment prost si mai tarziu o sa-si dea seama si o sa te caute, dar sa nu fie prea tarziu din partea ei. sper ca te-am ajutat cu un sfat cat de cat.

| madys0r a răspuns:

Dupa parerea mea daca ti-a cerut sa nu o suni sau sa ii trimiti mesaje eu asa as face daca zici ca maicasa nu stie.
iar daca zice ca ii pare rau poate a aflat maicasa si nu cred ca i-a placut... si nu ii da voie.
profita de faptul ca vrea sa fiti decat prieteni. discuta cu ea ca un amic nu ca iubit... poate cu timpul o sa "reparati" totul intre voi si va fi bine.
asta este parerea mea eu una asa as face