| TheSpecialOne a întrebat:

Eu si prietena mea ne-am certat si ea a vrut sa ne despartim neaparat. E vina mea in mare parte fiindca am facut ceva care chiar nu se face(am impins-o de cap dintr-un motiv stupid si i-am spus ca nu mai avem ce vorbi... imediat dupa aceea mi-am cerut de 100 de ori scuze si am luat-o in brate si altele) dar, apoi, vreo 2 zile am implorat-o in toate felurile si m-a iertat. Mi-a spus ca ma iubeste si ca se mai gandeste daca mai vrea sa continuam. A refuzat, am insistat, iar a refuzat, iar am insistat si a acceptat. Peste doua zile, in care nu am putut vorbi, mi-a spus ca: "nu ne-am chiar impacat, adica te iert, te iubesc dar nu mai pot fi cu tine dupa ce ai facut" si a mai spus ca are ceva probleme. Apoi eu am continuat sa insist si sa o rog dar fara succes. Nu a vrut nici macar sa imi spuna ce probleme are sau de ce vrea neaparat sa ne despartim. Am hotarat sa ramanem ceva de genul : ‘cei mai buni prieteni’ iar apoi mi-a lasat mesaj pe mess ca ma iubeste si ca ii pare rau ca nu o stiut cum sa imi arate si ca o gresit foarte mult si ea de-a lungul relatiei(amadoi am gresit enorm). Astazi am m-ai intrebat-o o data daca vrea sa ne impacam si a spus ca nu, ca s-a terminat desi nu stie de ce face asta si inca ma iubeste... Am intrebat-o daca sunt liber sa imi caut alta prietena si nu i-a prea convenit si a zis ca nu stie si ca oricum nu mai gasesc ca ea(am intrebat-o de 3 ori:1 fara raspuns, 2 ca nu gasesc alta fata ca ea dar sa fac ce vreau si 3 ca ma vrea doar ca prieten). Tot astazi mi-a spus ca de maine poarta ochelari de citit si m-a rugat sa o las in pace ca o doare capul.
Avem doar 15 ani si relatia dureaza de aproape 4 luni si, din pacate, suntem si colegi de clasa. Eu sunt indragostit pana peste cap si recunosc ca am plans zile si nopti in sir... Nu stiu ce sa mai cred, ea e foarte complicata si fricoasa si niciodata nu are incredere in ea(poate am si eu vina mea fiindca intr-o cearta i-am spus ca nu stie sa sarute si o data am facut alta fata frumoasa si ea a suferit enorm fiindca pe ea nu am facut-o niciodata frumoasa-prefer alinturi gen ingeras, bombonica, sufletel). Nu de putine ori mi-a spus ca ea crede ca o voi parasi pentru altcineva si ma gandesc ca, poate din cauza ochelariilor ii era frica ca o parasesc eu si va suferi mai mult. Plus ca ea ascunde relatia de mama ei care crede ca s-a terminat acum doua luni, desi, mama ei nu a zis ca ar avea ceva impotriva nici cand a aflat. Ce sa fac? Nu vad pe altcineva decat pe ea... chiar sunt disperat, nu pot fara ea.broken heartcrying

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce postezi de mai multe ori?
Vezi, ce ai clădit în timp ai dărâmat într-o secundă.
Trebuie să te mai temperezi în atitudine, fără reproșuri (nu s-a născut nimeni învățat), fără să ridici mâna și ajut-o chiar tu să aăbă mai multă încredere în ea, etc.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Dă-i măcar câteva zile să-și pună gândurile în ordine (dar nu chiar de mâine, pentru că va lega răceala ta bruscă de faptul că poartă ochelari și se va complexa inutil).

Faceți o pauză de câteva zile, iar apoi mai discutați...o dată, de două, de zece ori... însă așteaptă ca de data asta inițiativa să vină din partea ei.

Un gest nebunesc și romantic (un picnic în doi la iarba verde, un buchet de flori, un "te iubesc" scris sub geamul ei, un ceva făcut cu mâinile tale special pentru ea...) poate ar mai îndulci-o puțin și i-ar da speranță că ții la ea și că poți și vrei să te schimbi.
Succes.

| Bogdan1o a răspuns:

Hmm....nu trebuie sa fi disperat.
si daca vezi ca vorbele nu pra merg, poate ar trebui sa treci la fapte
sunteti colegi de clasa, presupun ca colegii vostri stiu ca sunteti impreuna, deci poti profita sa-i duci o floare de fata cu ceilalti, se va simti flatata, poti sa-i spui si ei ca e frumoasa, ca are ochi frumosi...fa-i complimente nu doar o alinta
faza pe care ai facut-o...a fost naspa si cam din cauza ta s-a descurajat si mai mult, fiindca i-ai spus ca nu stie saruta, tu crezi ca saruti perfect? la 15 ani...nu cred happy
dar se poate rezolva...schimba tactica daca nu merg cu vorbele si treci la fapte...nu trebuie sai duci cine stie ce cadouri, o floare, sa-i faci un biletel, pe care sa-l ascunzi in lucrurile ei
sper sa reusesti....bafta multawinking

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Hmmm... din ce ai zis aici si eu m-as fi suparat.

Adica cum sa ii zici ca nu stie sa sarute, sau sa "o impingi de cap" ( nu am inteles prea bine ce ai vrut sa spui cu asta).

Nu ma mir ca e suparata. Adica tu iti dai seama cum se simte o fata cand ii spui ca nu stie sa sarute sau ca e urata, sau prosta sau mai stiu eu ce? Mai ales cand aceste cuvinte vin de la baiatul de care e indragostita.

Gandeste-te la ce ii place si incearca si tu sa faci un gest dragut prin care sa te ierte.
Succes.

| neutrino a răspuns:

Ai avut o prietena desteapta si ti-ai batut joc. Acum trebuie sa joci "la alta masa". Greselile se platesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata desteapta...
Sa bagi la cap si altadata sa nu te mai porti ca un cretin!

| calmopenmind18 a răspuns:

Las-o ceva vreme dar nu prea mult sa se gandeasca. Nu ii mai zii ca iti cauti alta daca o vrei pe ea. Arata-i ca ai ochi doar pentru ea. Fa pe suparatu` o zi douahappy si dupa spune-i ca vrei sa vorbiti poti sa o imbratisezi si sa o saruti si isi revine eatongue. Bafta!