| Suka_8621 a întrebat:

Eu si prietenul meu formam un cuplu de mai bine de 3 ani. La inceput totul a fost frumos, ne iubeam reciproc insa dupa un anumit timp mi-am dat seama ca nu-l mai iubesc. Pur si simplu nu mia exista atractie fizica, evit sa facem dragoste si-l refuz de cate ori pot.
Anul trecut am facut o pauza de cateva luni, timp in care eu am fost cu altcineva insa obisnuinta si comoditatea nu m-au lasat departe de el si ne-am impacat. Vreau sa ma despart de el, as vrea sa fiu libera insa ceva ma tine in relatia asta. Imi este teama sa-i spun ca vreau sa ne despartim, nu stiu cum va reactiona, imi este mila de el, dar simt ca ma sufoc in aceasta relatie si intr-adevar simt ceva pentru alt baiatsad
Daca a mai trecut cineva printr-o situatie similara, sau daca aveti sfaturi in acest sens sunteti binevenite sa-mi scrieti.

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Din cate vad cu el nu ti-e bine, dar nici fara el! nici tu nu sti c vrei!
vrei sa te despartzi d el, chiar ai fost si te-ai impacat.prima data trebuie sa-ti pui ordine in ganduri, sa stii cu adevarat ce vrei din acea relatzie si daca intr-adevar nu-l mai vrei vorbeste cu el explica-i cum stau lucrurile(merita explicatziile tale, mai ales dupa 3 ani) j incearca sa nu mai dai inapoi. urmeazatzi cursul vietii fara el! chiar daca nu ai mai avea p nimeni langa tine mult timp nu te mai gandi la el,la vremurile bune dintre voi! incearca sa ieshi cu prietenele, cluburi alchol sunt lucruri minunate ale tineretii care oricine le iubeste! asta te-ar putea face sa mai uiti d el, j daca chiar nu mai ai nimic pentru el nu mai da inapoi doar de dragul lui!

| danezu87 a răspuns:

Aiurea situatie straight face nu stiu ce sa zic. incearca sa vb cu el.o sa sufere, macar spune-i din timp ca sa nu cada intr o drepesie prelungita straight face

| Molly1 a răspuns:

Buna! Eu am avut aceiasi problema cu un baiat.Pur si simplu dupa 1 an am realizat ca nu era persoana potrivita pentru mine. Dupa ce am rupt absolut orice legatura au aparut amintirile care ma framantau mereu,in fiecare seara plangeam pe oricine vedeam il comparam cu el, oriunde mergeam imi aminteam de el, orice faceam nu puteam sa uit de el! Dupa 1-2 luni a inceput sa ma caute, m.a invitat la un suc si am acceptat.Ne comportam ca 2 prieteni, nimic mai mult, pana in clipa in care s-a apropiat de mine si a vrut sa ma sarute.Atunci sincer nu am putut! pur si simplu i.am zis,, nu vreau sa te sarut,, bine inteles ca sa simtit destul de prost...Insa in seara aia am realizat,, eu chiar il uitasem!,,. Acum ma mai uit din cand in cand la poze dar foarte rar! Nu pot sa zic ca nu mai tin la el dar pot sa zic ca l.am uitat!

| Yourgirls a răspuns:

Consider eu ca o sa-ti para rau daca ai sa te desparti de el totusi e atata timp nu sunt 2 luni va cunoasteti in totalitate v-ati iubit nu stiu eu nu percep asta... desi mi se face cam frica ca prietenul meu cu care sunt de 2 ani si mi-a zis ca nu-l mai atrag deloc si mai multe.nu pot sa ma gandesc la fapul ca nu ma mai vrea nu` e ceva`anormal...

| fgirl19 a răspuns:

Pfff. ai o viata similara cu a mea straight face eu am pus piciorul in prag dupa 2 ani si 3 luni si m-am despartit de el chiar daca stiam ca ma iubeste enorm de mult happy Si eu evitam sa mai am relatii cu el invocand fel si fel de motive tongue cred ca cel mai bine e sa te desparti de el pentru ca la voi e obisnuinta doar asta va mai tine impreuna happy nu trebuie sa stai din obligatie gandeste-te ca trebuie sa fii tu fericitabatting eyelashes in cazul meu sunt toate bune si frumoase acum sunt cu altcineva si sunt cu adevrat fericitabatting eyelashes Sper sa iei cela mi bune decizii si sa nu regreti :*