| Mihaela2022 a întrebat:

Eu și prietenul meu ne vom căsători la toamnă.
Mă gândesc ce sa fac să rămân însărcinată acum sau să mai așteptăm ceva timp?
Adică să rămân însărcinată prin octombrie și să nasc vara.
Cum e mai ușor? Sunt nehotărâtă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așteaptă până e totul pus la punct: măritiș, sănătate, și mai ales siguranța financiară ca să aveți cu ce-l crește.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer e aiurea sa mergi la altar gravida ca na trebuia sa fi virgina conform religiei tale, dar faci cum vrei, daca esti supraponderala slabeste, o sarcine va creste in greutate devi obeza

| Violleta2022 a răspuns:

Mirela draga, cand ai 97 de kg, o sarcina devine o problema serioasa, iar in cazul tau ar fi foarte indicat sa pierzi macar 20 de kg inainte sa ramai gravida, ca sa nu risti sa pierzi copilul.
Eu spun sa te gandesti intai la riscuri, nu la anotimpuri cand vei naste.
Pune-ti intai sanatatea la punct, apoi planifici sa ramai insarcinata, ca sa fii apta sa nasti un copil sanatos, iar tu sa nu ajungi prin spital dupa nasterea lui.

| Andreeush a răspuns:

Așteaptă întâi să fii căsătorită.

| Sofer a răspuns:

Poți sa începi de acum în conceperea unui copil.

| ancaval a răspuns:

Copilul va veni când trebuie și nu când vrei tu. Important e să fie sănătos, cuminte și să vă aducă bucurii.

| Silwian a răspuns:

Cati ani a?

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Uite-te ce zodii pica in perioada in care trebuie sa il nasti si informeaza-te ce fel de caracter va deprinde...
Crede-ma ca nici eu nu credeam in zodii, dar chiar se potriveste caracterul tau cu cel prezentat acolo ( a nu se confunda cu horoscopul zilnic prezentat la stiri, ala e total altceva)
Pace happy