| Anonim2002222 a întrebat:

Exista cheaguri de sange in menstruația falsa?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) NU exista menstruatie falsa. Citeste ceea ce afirma medicii ginecologi in lucrarile lor de specialitate in raspunsul urmator :
https://www.tpu.ro/......a-normala/
2.) In anumite condutii pot exista cheaguri de sange mai mici sau mai mari in continutul sangelui menstrual, dar prezenta si existenta lor nu trebuie sa reprezinte nici cel mai mic motiv de ingrijorare.
Multa sanatate!

| anajurca56780 a răspuns:

Cheagurile de sânge apar doar cand menstruatia e abundenta,"menstruatia falsă" nu are aspect deloc abundent.

| Anonim2002222 explică (pentru anajurca56780):

Deci daca a venit normal cu cheaguri si la fel ca cele din trecut este imposibila o sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonim2002222):

Exact. Cel mai precis reper de urmarit il reprezinta menstruatia anterioara. Daca sangerarea menstruala actuala se desfasoara la fel cu celelalte menstruatii de pana acum ca si : cantitate, flux zilnic de scurgere, culoare, textura, etc, in acel caz este cu totul imposibil sa existe o sarcina implantata in uter. Multa sanatate!

| Anonim2002222 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai da s-a desfășurat ca toate celelalte doar ca a curs putin si dupa s-a oprit iar dupa a curs normal si d-asta intreb