| Elena2375 a întrebat:

Exista om care sa nu fi experimentat niciodata dragostea? Este posibil ca o persoana sa ajunga la batranete fara sa fi avut vreodata prima iubire sau primul sarut? Poti sa te feresti pana la capat de asta, sa te poti abtine?

25 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin.

Am avut doar o singură dată o iubită în toată viața mea dar fără contact sexual.

În anul 2011 am vorbit două săptămâni cu o fată când eram în ultimul an de liceu.

Doar ne-am ținut de mână și ne-am sărutat de câteva ori.

Însă ea m-a părăsit fără să îmi dea vreo explicație după doar două săptămâni.

De atunci nu am fost în stare să îmi mai fac niciodată o prietenă.

Momentan am 29 de ani și sunt virgin și încă nu am probleme grave de sănătate.

Sper totuși ca totul să rămână la fel în ceea ce privește sănătatea fizică și după 40 de ani.

| RAY a răspuns:

Un om fericit.

| Elena2375 explică (pentru RAY):

Hehe

| RAY a răspuns (pentru Elena2375):

Pai da,iubirea este o lipsa de ratiune,o slabiciune intelectuala,este cancerul ratiuni,de asta sau facut atatea razboaie,bazate pe sentimente, de exemplu hitler era lacom, frustrat, rasist, nebun, totul din cauza sentimentelor

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt milioane oameni pe fata pamantului care nu au avut sex niciodata: calugari, maicute, calugarii tibetani (monks), impotentii, daca te referi la sex, ca de te referi la dragoste, este posibil sa o fii experimentat-o nu pentru o persoana umana, ci pentru una divina.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Violleta2022):

La călugări și măicuțe nu știu ce sa zic. Ăștia sunt "celebrii" pentru chestiile pe care le fac în mănăstiri. Am auzit personal cu urechile mele un călugăr beat care se "lăuda" cu ce a făcut cu o maica deci...

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca raspunsul este afirmativ : adica DA. Daniil Sihastrul.
La vârsta de 16 ani, a fost călugărit cu numele David la Mănăstirea "Sfântul Nicolae" din Rădăuți.
După un timp, s-a retras la Mănăstirea "Sfântul Laurențiu" de lângă satul Vicovu de Sus. Simțind nevoia de mai multă liniște, a îmbrăcat schima cea mare, primind numele de schimnic de Daniil și s-a retras într-o zonă împădurită și greu accesibilă de pe valea pârâului Vițău în apropierea actualei localități Putna.
Hrisoavele vremii, consemneaza ca NU ar fi avut legaturi cu nimeni in afara de Stefan cel Mare.

| Catrice a răspuns:

Știu destule care au murit la 80-90 ani virgine și nu erau măicuțe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Psihopații, deoarece sentimentele acestora sunt superficiale. Aceștia simt doar un atașament față de o persoană dar în nici un caz dragoste.
Ceea ce experimentează psihopații sunt "proto-emoții".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena e țigancă, înjură ca la ușa cortului. Și are cancer de col uterin sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa- i ca ai crescut la orfelinat?

| Paul754880338 a răspuns:

Iar nu inteleg! Cauti statistic persoane care sau ferit sau care nu au avut oportunitatea de a intalni respectiva iubire. Pragmatic vorbind iubirea este un cumul de compatibilitati si abilitati complementare intre cei doi. Sa nu intalnesti pe cineva inseamna sa ai o scara de valori departe de medie sau sa traiesti pe o insula.

| SoareDaniel a răspuns:

Da eu deja ma duc pe 30 si nu am atins o femeie, daramite un sarut, fata ascutita inceput de gusa ( sunt fu tut pe eternitate ) e greu de descris in cuvinte VIATA PE CARE O DUC... e cumplit, nu stiu daca voi rezista asa sau voi face o prostie, cel mai probabil ceva nasol o sa mi se intample pana se va umple paharul

| SoareDaniel a răspuns:

Nu e vorba de nicio problema psihica, bolnavii sunteti voi cu capul, ITS ALL ABOUT LOOKS idiot, tot vad prin comentarii ca RAY face nu stiu ce arata ok si se duce pe 30 si ceva si a ramas tot singur! oare de ce?

| SoareDaniel a răspuns:

Si nu ma intereseaza ce spune autorul acestei intrebari, cand esti URAT din nastere pai esti URAT toata viata, de ce altii sunt FRUMOSI de pilda si le vin totul pe tava, personalitatea si caracterul pzd poolii mele! ca sa reusesti sa ai o relatie cand esti sub un 5/10 poti cu NOROC prin cunostinte sa gasesti pe una extrem de urata sau sa ai banii si sa pretinzi ca una te place si ca e intr-o relatie cu tine ''chipurile'' in fine

| Elena2375 explică (pentru SoareDaniel):

Sa inteleg ca-l facusi bolnav doar pe el sau si pe mine? laughing Deoarece, fiind doua pareri diferite, a mea si a lui, nu prea se pupa faptul ca am fi amandoi beti.

| SoareDaniel a răspuns (pentru Elena2375):

Pe el, ce treaba am cu tine, el a zis ca persoanele de genul sunt psihopate si cu marfil31, vorbesc sa se afle in treaba ce legatura are chestia asta cu faptul ca unii nu reusesc sa isi gaseasca pe cineva! ca o sa ajungi cu probleme din pricina lucrului asta NU NEG! inca ceva daca intrebarea se refera la tine ca fata, da-mi voie sa te contrazic ori scazi din standarde ori mori batrana GOT THE POINT

| Elena2375 explică (pentru SoareDaniel):

Da, frate, DAR EU NU MA PLANG CA SUNT SINGURA! Intrebam daca exista persoane care au trait pana la moarte asa laughing ma mai loveste si una tampita de-asta, na laughing Sloboz sa-l bata pe ala, aici e vorba si despre societate si mentalitatea ei. Toti se axeaza mai mult pe fizic decat pe minte. In fine, sunt multe de dezbatut pe tema asta, e cu dus si intors.

| SoareDaniel a răspuns (pentru Elena2375):

Si ce vrei sa demonstrezi cu asta, la pariu ca mi se descarca mie bateria telefonului, pana formezi un match pe tinder dureaza ore in sir pana il alegi pe printul pe cal alb ala perfect din toate punctele de vedere! la ce puneti intrebari la care stiti raspunsurile CU CE VA AJUTA?

| Elena2375 explică (pentru SoareDaniel):

N-am voie sa conversez sau ce? Am vrut sa dezbat cu unii un astfel de subiect si sa aflu pareri in antiteza cu a mea. Care e problema bre? Eu, totusi, am vrut sa vorbesc in chilul meu normal, nu sa ajung sa ma iau in gura cu unul si cu altul. Dracu, fiecare este ciupit de una si de alta. Nu mai are voie omul sa intrebe...

| SoareDaniel a răspuns (pentru Elena2375):

Si pana la urma nu vreau sa mor prost care e parerea ta legata de problema asta din punctul tau de vedere ca fata?

| Elena2375 explică (pentru SoareDaniel):

Eu n-o consider o problema, tocmai. E modul meu de-a trai si punct. Nu convine lumii, ma doare. Asa cum unii stau in cuplu, ori stau cu mai multi in acelasi timp, asa si eu stau singura in confortul si spatiul meu. Imi iubesc prea mult spatiul personal. Poti sa ma numesti cum vrei, narcisista ori egoista, spre exemplu. Calitate sau defect, face parte din mine, iar eu chiar ma iubesc asa cum sunt. Mai bine stau singura decat sa imi petrec timpul cu unul care sa ma phuta la melodie zi de zi.

| Elena2375 explică:

Un om de nimic este ala care nu a realizat nimic in viata pe cont propriu, nu sa nu iubeasca o persoana, dpmdv. Mai degraba, unul care a ajuns la varsta de 50 de ani in pragul divortului si nu accepta situatia, facandu-se de ultimul ****, e un om cu probleme psihice grave.

| Elena2375 explică:

Eu am facut comparatia intre unul care nu vrea sa experimenteze iubirea vreodata si un altul care a ajuns la 50 de ani, fiind IN PRAGUL DIVORTULUI si nu accepta sub nicio forma situatia, ca acesta ar fi acela cu probleme psihice.
In celalalt caz, depinde de preferinta persoanei de a alege daca sa iubeasca sau nu. Poate sa aleaga sa se concentreze pe o cariera, decat sa isi indrepte atentia catre o persoana care s-o distraga de la obiectiv. Chiar ajungand si la 50 de ani. Fara vreun sarut. Daca tipul e capabil, poate sa fie istet si fara vreo iubire prin preajma.

| Elena2375 explică:

Am gresit, pardon. Daca tipul e ISTET, poate sa fie IMPLINIT si fara o iubire prin preajma.