| raducoman a întrebat:

Exista posibilitatea ca dupa ce ejaculezi cand te masturbezi, sa se sparga venele din penis vreodata?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

...Nu!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ejacularea in sine nu poate cauza spargerea venelor sau capilarelor din penis. Doar o fracturare in timpul unei partide mai hardcore sau o frecare intensa care ar putea cauza ruperea unor capilare cauzand zone inrosite si invinetite pe pielea penisului dar si asta se intampla destul de rar.

| Emilian65 a răspuns:

Daca fortezi penisul, este posibil sa se sparga venele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, la fel cum exista posibilitatea sa orbesti si sa-ti creasca par in palma.

| NnDWtf a răspuns:

Se sparge penisul cu totul.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu happy
Totusi medical vorbind personele cu afectiuni cardiace trebuie sa fie mai atente.Pot face infarct de la sex.
Dar daca au un stil de viata sanatos si fac miscare constant riscul de a face infarct scade.
Inca un motiv ca sa faci miscare constant inca din copilarie!
Poti muri facand sex. Teoretic riscul e mai mare.

In organismul uman exista 3 tipuri de vase de sange si anume artere, vene si capilare.In penis nu exista doar vene.Sunt toate tipurile de vase.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Toate ar insemna toate, insa in penis NU exista toate tipurile de vase de sange. Fiindca nu exista artere.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Aaa? in tot corpul uman exista toate cele 3 tipuri de vase de sange inclusiv in oase. http://www.romedic.ro/fiziologia-erectiei-0P361

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Ma gandeam la altceva am facut o confuzie.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nici o problema, se intampla.
Bafta! happy

| Sineone a răspuns:

Nu,asa ca poti sa te masturbezi in continuare.