| alexalx1234 a întrebat:

Exista posibilitatea ca niste persoane sa nu fi avut vreodata o prietena din cauza aspectului fizic?

20 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Normal ca exista, e destul de relevant aspectul fizic.
Sunt multi si cu aspect fizic ok care nu au si nu au avut prietene.
Se vede si aici ce mentalitate au cand pun intrebari legate de relatii, nu trebuie sa mai zic eu!

| RAY a răspuns (pentru ROB3RT89):

Din pacate numai se face armata

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Ce lagatura are armata cu postarea?!

| RAY a răspuns (pentru ROB3RT89):

Poate aia ar avea mai mult tupeu astfel, spun si eu, armata te face barbat nu?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Poate da poate nu.In mare parte era o pierdere de timp si o adunatura.
Legat de femei, era mult mai usor sa abordezi atunci si oamenii aveau alte conceptii sociale.
Ca tot vorbim de arma, unii au tupeu sa plece in misiuni in irak dar cand vine vorba de o femeie zici ca-i decapiteaza daca o abordeaza...

| RAY a răspuns (pentru ROB3RT89):

Totul cere experienta man

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Cere,dar o faci actionand!
Prima data sunt sanse mari sa pari penibil si sa faci totul prost.
A doua oara va fi mai bine si a treia si a patra deja face parte din tine, ceva normal ca sa zic asa!

| RAY a răspuns:

Aspectul fizic conteaza asta e adevarul, desi da e posibil,prima impresie este aspectul fizic, atractia fizica este involuntara,nu este ceva constient cand o fata te considera atragator sau nu,practic nu e vina lor, vezi tu selectia fetelor se schimba in functie de ciclu,femeile sunt complicate,la menstruatie prefera baieti feminizati iar la ovulatie barbati hot, evolutia promoveaza masculi care au gene bune,conform lui darwin majoritatea isi vor gasi perechea fiind vorba de o selectie monogama, cand vorbim de o selectie poligama atunci fetele numai se compromit cu masculi beta, omega preferand doar alfa, fetele azi o cariera, un loc de munca, educatie, pot face selecti mai bune alegand masculi mai buni

| RAY a răspuns:

Trebuie inteles faptul ca daca toti masculi ar avea sanse egale de a isi reproduce genele numai ar exista selectie sexuala, de asta fiecare vietate e programata genetic sa recunosca anumite trasaturi cu fiind bune si rele, in mod normal masculi beta, omega dispar doar la specia noastra ei au fost promovati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Dar cazuri rare.In general, poti compensa anumite lucruri prin caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista posibilitatea sa nu fi intalnit persoanele potrivite inca. Frumusețea e relativă.

| YellowAngel a răspuns:

Chiar cunosc persoane, 50 ani, necasatorite. Aspect fizic 0.
Din cauza aceasta, a aspectului fizic, pentru unele perosane mai apar anumite frustrari ce ingreunaza mai mult situatia

| alexalx1234 explică (pentru YellowAngel):

Asa voi pati si eu sad

| YellowAngel a răspuns (pentru alexalx1234):

De ce crezi asta. Daca vrei scrie-mi in privat

| Marvinmiau a răspuns:

Depinde ce fel de fete sunt, unele se uita la tine doar daca esti fortos si musculos, dar exista unele fete pentru care numai sufletul conteaza, insa tot mai rar exista astfel de fete. Inca nu ai gasit persoana potrivită, fi tu insuti si iti vei gasi pe cineva cand nu te aștepți! Funda

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Marvinmiau):

Frumos "dar exista unele fete pentru care numai sufletul conteaza" unde ai citit asta, in basme?!

| RAY a răspuns (pentru Marvinmiau):

De ce ai sta cu un tip fata de care nu simti nimic?

| Pool77 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nici in basme nu exista asa ceva.

| Marvinmiau a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu, din viata reala, nu toate se uita după f**kboys sau modele, oentru unele cinteaza caracterul omului si calitatile, nu neaparata fizicul, asa ca daca esti unul din ala care iese cu fete diar oentru ca el crede ca "le are la mana " mai bine nu te baga in lucrurile astea

| Againrip a răspuns:

Daca ai sarmale nu mai conteza nimic