| Wihox a întrebat:

Exista posibilitatea, eu fiind baiat, sa patesc ceva daca ma abtin de la masturbare o perioada lunga?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Vei fi un om normal.

| Emilian65 a răspuns:

Esti mai vioi si cu mai multa pofta munca.

| Seba2013 a răspuns:

Depinde de factori(stimuli).

Sunt sitatii in care apar acesti factori.

Daca factorul este erotic, iti produce un raspuns automatic.
Acest raspuns automatic, iti urca hormonii, si daca nu te masturbezi este rau.
Dar asta depinde, daca respingi din reflexie, acel stimul, nu mai ajuge la o intensitate mare.
Dar daca esti nepasator, ajunge la o intensitate, in care singura scapare este masturbarea.

Daca factorul este neutru, nu iti mai produce acesta reactie automatica.

Asta depinde de tine, tu trebuie sa stii, ce fel de situatii, iti produce excitatie, si ce fel de sitatii nu iti produce.

Daca tu stii sa iti pastrezi acesta neutralitate, si sa te feresti de simuli erotici, nu vei pati nimic, daca nu te masturbezi.

| Mussette a răspuns:

O sa scapi ca vaca in lucerna.

| ZebraGalbena a răspuns:

Nu poti pati nimic. Funda?