| Sanzianaionela20 a întrebat:

Exista riscul sa ramai insarcinata dupa primul act daca partenerul nu a ejaculat in tine?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care esti absolut sigura/convinsa ca NU a ajuns sperma in vaginul tau, indiferent in care perioada a ciclului menstrual a fost/este intretinut primul act sexual neprotejat al unei partide de sex care urmeaza sa aiba mai multe reprize, intr-o asfel de situatie este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

| Sanzianaionela20 explică (pentru corbulalbrosu):

Există vreo modalitate prin care ne putem da seama daca sperma a ajuns sau nu?

| mihai69 a răspuns:

Dacă cumva ejaculase înainte și nu a urinat până la contact, iar tu erai în perioada fertilă - există un oarecare risc.

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista niciun risc de sarcina.

| Donsavas a răspuns:

Tu crezi ca poti ramane însărcinată fără fertilizare?

Răspuns utilizator avertizat
| Anca32 a răspuns:

Șanse sunt pentru ca în momentul când ejaculeaza afara pe vagin poate rămâne din acel lichid