| Ubytha_7613 a întrebat:

Exista riscuri la masturbat?

8 răspunsuri:
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Ar putea aparea o stare de oboseala si deprimare daca este practicata in exces, vinovatie daca cineva a fost invatat numai lucruri negative despre masturbare iar uneori poate aparea jena cand persona este surprinsa asupra faptului.

| 0000anonim0000 a răspuns:

La fete? d.p.d.v. medical. te poti dezvirgina fizic daca introduci obiecte in vagin. Psihic, doar cand o faci cu un baiathappy. Dar daca nu introduci nimic, nu e niciun risc. La baieti...destule(poate duce si la impotenta daca esti extrem de insistent). happy Funda?

| motherfucker a răspuns:

Depinde cu ce anume faci lucrul acesta. Sunt riscuri normal. Daca iti introduci tot felul de obiecte. Dar cu cat esti mai atenta cu atat mai bine. Riscuri mari nu sunt doar ce ti-am zis mai sus.

| Gagikaru a răspuns:

Nu da-i bataie si progreseaza! da si tu funda

| ShimmEr a răspuns:

Da! iti creste un pom in cwr.dmneestraight face

| FallenRichard a răspuns:

Masturbarea nu are nici un risc,si nu te imbolnavesti,si nu,baietii nu devin impotenti,fara frica, insa asta nu inseamna ca trebuie toata ziua sa te masurbezi, nu e pacat si este placut.

| danny15 a răspuns:

Depinde la baieti stiu ca riscul de patare da la fete nu stiu

| sabadios1 a răspuns:

Da.Poti sa mori.Mie mi-s-a intamplat deja de 3 ori. Naspa, nu?